Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Salon to miejsce, w którym honorowe miejsce podczas świat Bożego Narodzenia zajmuje choinka z bombkami i światełkami. To miejsce spotkań rodzinnych, rozmów i śpiewów.  Świąteczny salon ma niezwykłą moc uwodzenia gości i domowników zapachem ciasta i cytrusów, miękkimi tkaninami, muzyką i ciepłym blaskiem świec. Jak wyczarować tą atmosferę?

Symbol świąt - drzewko bożonarodzeniowe

Jedną z najważniejszych świątecznych dekoracji jest drzewko bożonarodzeniowe. Chyba każdy z nas ma swój sposób na choinkę. Niektórzy wybierają duże, żywe okazy, które później sadzą ogrodach. Inni preferują niewielkich rozmiarów dekoracje lub korzystają ze sztucznych drzewek. W tym roku ozdoby można dopasować kolorystycznie do dominujących we wnętrzu barw, lubzdecydować się na złoto, czerwieńalbo… zieleń. Kolory te wprowadzą dodomu element klasyki, ciepło i dobrą energię. Równie pięknym i wyrafinowanym połączeniem będzie złoto z dodatkiem bieli lub kolorów ziemi. Wykorzystanie takiej palety barw sprawi, że salon będzie prezentował się bardzo stylowo. Jeśli cenicie prostotę i minimalizm, sami stwórzcie wszystkie ozdoby. Pierniki, szyszki, orzechy, własnoręcznie zrobione łańcuchy – dekoracje w skandynawskim stylu ucieszą najmłodszych domowników i będą świetnym nawiązaniem do nurtu eko.

Świąteczne dekoracje salonu
Świąteczne dekoracje salonu

Zielone dekoracje świąteczne

Choinka tooczywiście nie koniec. Jeżeli chcecie odtworzyć w domu świąteczny nastrój i sprawić, by trwał przez cały rok, zaproście do salonu więcej zieleni. W ofercie polskiego producenta każdą sofę, fotel i szezlong można zamówić w bardzo modnej od kilku sezonów tonacji głębokiej, butelkowej zieleni.

O wigilijną atmosferę w domu zadbają także inneżywe rośliny, np. gwiazda betlejemska lub świerkowy wieniec, którymprzyozdobimy stół, drzwii okna. Roznoszący się zapach gałązek będzieumilał nam leniwe, świąteczne wieczory.

Świąteczne dekoracje salonu
Świąteczne dekoracje salonu

„W salonie łączmy ze sobą dwa różne kontrastowe kolory lub wybierajmy kolory mono. Bardzo spektakularny efekt osiągniemy przy pomocy światła. Tu mile widziane są wszelkie lampki, lampiony, świece i podświetlane ozdoby. Kurtyny świetlne pięknie zaprezentują się na oknach, barierkach czy schodach. Czerpmy inspiracje z natury; stonowanych kolorów skandynawskich, bieli, beży i naturalnych brązów, surowego drewna, zielonych materiałów i poduszek.Klasyka czyli czerwienie, złoto oraz zieleń to świąteczny standard, który sprawdzi się w wielu wnętrzach w towarzystwie tradycyjnych dodatków; gwiazdek,mikołajów, reniferów” – mówi architekt wnętrzAgathe Haller.

Świąteczne dekoracje salonu

Źródło: GalaMeble.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!