O współczesnej sztuce japońskiej i fenomenie Kusamy

O współczesnej sztuce japońskiej i fenomenie Kusamy

15 grudnia 2019 o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie odbędzie się wykład Akiry Tatehata – dyrektora Muzeum Yayoi Kusamy w Tokio pt. O współczesnej sztuce japońskiej i fenomenie Kusamy, który odbywa się w ramach obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polska i Japonią. Wykład w języku japońskim tłumaczony na język polski Wstęp wolny.

W pierwszej części wykładu Akira Tatehata zaprezentuje najważniejsze zagadnienia związane ze współczesną sztuką Japonii przywołując zdarzenia z powojennej, jak i najnowszej historii.

W drugiej części spotkania w rozmowie z Pawłem Pachciarkiem opowie między innymi o kulisach wyboru przez niego Yayoi Kusamy na wystawę w pawilonie japońskim na Biennale w Wenecji (1993). Kusama, której wystawa prezentowana była w Zachęcie w 2004 roku, jako pierwsza artystka japońska, zrealizowała projekt w całej przestrzeni pawilonu.

W trakcie wykładu zostanie także zaprezentowana mniej znana literacka twórczość Kusamy, a także poruszona zostanie kwestia, tego co stoi za wielkim fenomenem popularności Kusamy - królowej kropek i psychodelii.

Źródło: facebook.com/events/370163373787914/

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!