ARENA DESIGN 2020 - spotkanie z gwiazdami wzornictwa

ARENA DESIGN 2020 - spotkanie z gwiazdami wzornictwa

Odpowiedzialny dizajn, świadome wykorzystywanie surowców i wspieranie lokalnego rzemiosła. To wszystko czeka na uczestników targów ARENA DESIGN. To również okazja do spotkań z gwiazdami współczesnego wzornictwa przemysłowego.

W tym roku światowej sławy projektanci podzielą się z publicznością koncepcjami kreatywnego wykorzystania idei slowness, opowiedzą o swoich inspiracjach i innowacyjnych pomysłach, przybliżą realia pracy z producentami oraz sposoby dotarcia do klienta.

Goście ARENA DESIGN 2020

Jan Boelen – dyrektor artystyczny belgijskiego Z33 House for Contemporary Art w Hasselt, nowatorskiego centrum działającego na styku sztuki i wzornictwa, a także Atelier LUMA, eksperymentalnego laboratorium designu w Arles we Francji. Był kuratorem tegorocznego, 4. Istanbul Design Biennial. Wykłada w Design Academy Eindhoven w Holandii.

Torbjørn Anderssen – współtwórca studia Anderssen&Voll (wraz z Espenem Vollem) zajmującej się projektowaniem mebli, oświetlenia i akcesoriów domowych. Wraz z Vollem współpracowali m.in. z Muuto, Kvadrat, Magis, Foscarini czy Lapalma.

Michael Anastassiades – twórca znany z prac minimalistycznych, funkcjonalnych, ale także opartych na żartobliwym twiście czy inteligentnym nawiązaniu do idei estetycznych. Specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia, ale tworzy również meble, biżuterię czy przedmioty codziennego użytku. W swoich pracach wykorzystuje materiały naturalne, a jego projekty wytwarzane są w rodzinnych warsztatach wykorzystujących tradycyjne metody rękodzieła. W 1994 roku założył własne studio projektowe w Londynie. Współpracował m.in. z takimi markami, jak Flos, B&B Italia, Herman Miller, Cassina, Bang & Olufsen, Puiforcat, Fratelli Fantini SpA, Lobmeyr, Salvatori, Svenskt Tenn, Carl Auböck/Sigmar, Coedition czy SCP. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, FRAC Centre w Orleanie czy Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu.

Carole Baijings – współzałożycielka (wraz ze Stefanem Scholtenem) studia projektowego Scholten & Baijings projektującego meble, tekstylia, porcelanę oraz wyroby szklane. Współpracowali m.in. z takimi markami oraz instytucjami, jak HAY, The Art Institute of Chicago, Victoria & Albert Museum, Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum, Rijksmuseum, Museum Boijmans Van Beuningen, 1616 / arita japan, Herman Miller, Georg Jensen, MINI, Maharam, Thomas Eyck, Karimoku New Standard. Ich prace kilkukrotnie odznaczone zostały nagrodami Dutch Design Awards oraz ELLE Decoration International Design Awards. W 2019 r., po niemal 20 latach, Carole Baijings i Stefan Scholten postanowili zakończyć swoją współpracę zawodową i skupić się na rozwijaniu indywidualnych karier.

Maddalena Casadei – projektantka kierująca się zasadą nawiązywania osobistych relacji z klientami, rzemieślnikami, materiałami. Specjalizuje się w projektowaniu wystaw, aranżowaniu ekspozycji oraz komunikacji wizualnej produktu. W 2017 roku otworzyła własne studio projektowe w Mediolanie.

Seetal Solanki – projektantka, założycielka pracowni Ma-tt-er prowadzącej działalność badawczą, edukacyjną i konsultacyjną w zakresie świadomego i odpowiedzialnego używania materiałów. Jej aktywność – zarówno projektowa, jak i edukacyjna – skupiona jest na przybliżaniu szerszemu odbiorcy koncepcji rozsądnego, ekologicznego i dalekowzrocznego eksploatowania różnych tworzyw. Manifestem jej poglądów stała się książka Why Materials Matter; Responsible Design for a Better World. Solanki dowodzi w niej nie tylko, że warto zadbać o lepszą przyszłość, ale także wskazuje, jak to zrobić – jak produkować, projektować i konsumować z myślą o dobru planety. Seetal Solanki współpracowała m.in. z NIKE, Selfridges, World Water Day, IKEA/SPACE10, British Council, The Design Museum, Hyundai, Ace & Tate, It’s Nice That.

Giulio Ridolfo – projektant tekstyliów, specjalista od koloryzacji, współpracuje z takimi markami, jak  Kvadrat, Andreu world czy Moroso.

Jednym z tematów poruszanych przez gości ARENA DESIGN 2020 będzie zjawisko podróbek w dizajnie i sposoby zapobiegania kradzieży intelektualnej w branży wzorniczej. Organizatorzy targów, kierując się nowymi przepisami dotyczącymi wytwarzania przemysłowo produkowanych prac artystycznych i ochrony praw własności intelektualnej, dołożą wszelkich starań, aby na ARENA DESIGN 2020 znalazły się jedynie oryginalne projekty.

Źródło: arenadesign.pl

Arena Design 2020

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!