Koolhaas Houselife - pokaz filmu odwołany

Koolhaas Houselife - pokaz filmu odwołany

Zapraszamy na trzecie spotkanie dla architektów organizowane przez znanego producenta systemów dachów zielonych oraz bitumicznych pokryć dachowych firmę Bauder, które odbedzie się 27 listopada 2019 o godz. 17:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, poziom -1). Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CSK. Wstęp wolny. Zapisy.

Goście będą mieli okazję obejrzeć film Koolhaas Houselife w reż.Ila Beka i Louise Lemoine, który prezentuje jedną z ikon architektury współczesnej, dom w Bordeaux zaprojektowany przez znanego na calym świecie architekta Rema Koolhaasa. Villa Floriac oddana została do użytku w 1988 roku. Dom wypełniony jest nietypowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie poruszających się na wózku mieszkańcowi. Przewodnikiem po współczesnej architekturze nietypowego domu jest gospodyni Guadalupe Acedo. To z jej perspektywy poznajemy funkcjonowanie ikony architektury od środka. Pełen humoru, pouczający film, na którym z pewnością nie można się nudzić.

Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze po Centrum Spotkania Kultury, który poprowadzi dr Magda Parzyszek z Biura Organizacji Działań Kulturalnych CSK. Pani Magda opowie historię powstania budynku, omówi idee, które wpłynęły na taki, a nie inny wygląd projektu, nie zabraknie również kilku ciekawostek. Program oprowadzania bazuje na oprowadzaniach kuratorskich prof. Bolesława Stelmacha i jego książce.

Zaprojektowany przez Bolesława Stelmacha budynek stanął w samym centrum miasta, przy ruchliwych Alejach Racławickich. Jest cofnięty w stosunku do ulicy, co sprawia, że poprzedza go publiczny plac, wyposażony w elementy małej architektury i przystosowany do organizowania plenerowych imprez. Sporą atrakcją jest fakt, że na fasadzie z ukośnych paneli z corianu można wyświetlać obrazy niczym na gigantycznym ekranie, można też ją podświetlać na wiele kolorów, tworząc tym samym tło dla dziejących się na placu wydarzeń. 

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja.

Jeśli nie widzisz formularza kliknij TUTAJ


Spotkanie dla architektów

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!