Stolik kawowy – ważny mebel w wystroju salonu

Stolik kawowy – ważny mebel w wystroju salonu

Stolik kawowy -niegdyś nie przywiązywano do niego zbyt dużej uwagi dzisiaj wysuwa się na pierwszy plan w aranżacji wnętrza, przyciągając wzrok niezwykłą formą, pięknem koloru i szlachetnością materiału. Do takiego wniosku skłaniają najnowsze projekty znanych holenderskich marek.

Kolor i materiał stolika kawowego ma znaczenie

W najnowszej ofercie holenderskich producentów uwagę zwracają materiały, z jakich powstają. Wciąż do ich konstrukcji używa się metalu, głównie stopów żelaza, ale rzadziej lakierowanego na czarno, tylko malowanego na jasne kolory, jak biel czy popielatą szarość lub żywsze barwy – zieleń, błękit i róż. I uwaga – króluje złoto! W różnych odcieniach tego koloru są całe podstawy stolików albo przynajmniej ich fragmenty. Co więcej, parą dla żelaza przestaje być drewno. Coraz częściej towarzyszu mu marmur, terazzo, szkło lub lakierowane aluminium, które do złudzenia przypomina szkliwioną na wysoki połysk ceramikę. Te materiały nadają meblom eleganckie oblicze, które wniesie mnóstwo szyku nawet do najsurowszej aranżacji. Jeszcze bardziej glamourowy charakter ma lustrzana powierzchnia, widywana dotąd tylko w komodach czy szafkach, utrzymanych w bogatszych stylach, np. nowojorskim. Teraz pojawia się także na meblach, przeznaczonych do oszczędnych, industrialnych i nowoczesnych wnętrz. Niemożliwe? A jednak.

Nietypowe kształty stplikow kawowych

Równie zaskakujące są formy prezentowanych stolików. Wszechobecne do niedawna prostopadłościany ustępują miejsca kształtom okrągłym, heksagonalnym, a nawet i nieregularnym. Jednak myli się ten, kto sądzi, że wszystkie nowości mają odgrywać wyłącznie rolę dekoracyjną. Przeciwnie, ich uroda idzie w parze z funkcjonalnością, bo zostały zaprojektowane z myślą o naszej wygodzie. Niektóre stoliki na przykład są zintegrowane z gazetownikiem, a inne mają półki pod blatem, na których można położyć książki, piloty i wszelkie drobiazgi, które warto mieć pod ręką podczas odpoczynku. Tak, żeby nie trzeba było wstawać z fotela lub sofy w poszukiwaniu potrzebnej rzeczy. Można więc powiedzieć, że bez nich relaks nie będzie pełny!

Zobacz przegląd stolików kawowych do salonu

Źródło: dutchhouse.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!