Realizacja mieszkania z kobaltową nutą

Realizacja mieszkania z kobaltową nutą

Jasna przestrzeń w drewnie, bieli i szarościach, a w jej centrum kobaltowy akcent. Tak prezentuje się najświeższa realizacja mieszkania pracowni Emem Studio. Zapraszamy do  mieszkania w Poznaniu, do którego aż chce się wracać.

Autorem realizacji jest poznańska pracownia Emem Studio, prowadzona przez Monikę Malinowską. Podstawowym założeniem projektowym było stworzenie wnętrza, które miało być ciepłe w odbiorze i odpowiadać artystycznej duszy Inwestorów. Tradycyjne wzory i rozwiązania mieszają się tutaj z industrialnymi elementami oraz kwintesencją polskiego designu z lat 50. I 60. W ten sposób udało się stworzyć aranżację wnętrza o niepowtarzalnym charakterze i ciekawym wzornictwie.

Realizacja mieszkania, kobaltowe wnętrze, Emem Studio, kobaltowe dodatki, kobaltowe dodatki do wnętrza, kobaltowe dodatki do mieszkania, aranżacja mieszkania, wnętrze prywatne, przestronne wnętrze, ot

Zmiana układu pomieszczeń w mieszkaniu

Powierzchnia projektowanego mieszkania mierzy 72 m2. W pierwszym etapie projektowym architektka zdecydowała się na ponowne zaplanowanie układu pomieszczeń. Rezygnując z małej łazienki znajdującej się w sąsiedztwie łazienki głównej, udało się skrócić korytarz na rzecz pokoi. Dzięki temu udało się uzyskać znacznie większą przestrzeń użytkową.

Serce mieszkania, czyli strefa dzienna, to kuchnia otwarta na salon, połączona z nim jadalnią. Przedłużeniem strefy dziennej jest obszerny taras z zaaranżowaną tam strefą relaksu. Część salonu stanowi wygodny narożnik o silnej, kobaltowej barwie welurowej tapicerki. Ciekawym rozwiązaniem jest drewniana okładzina zastosowana na ścianie, która subtelnie dynamizuje przestrzeń. Szafka biegnąca wzdłuż ściany telewizyjnej kontynuowana jest także w strefie kuchenno-jadalnianej. Tam też pełni rolę nowoczesnego stojaka na wina.

Zabudowa kuchenna wyposażona została w szare fronty o klasycznej dekoracji, nawiązujące do stylu angielskiego. Szara barwa płyt meblowych dobrze koresponduje z grubym, dębowym blatem o naturalnym wybarwieniu. W przestrzeni między szafkami zastosowane zostały białe płytki ułożone w klasyczną jodełkę. Ta klasyczna kompozycja idzie w parze z jadalnianym stołem, który swoją historią sięga czasów PRL-u. Zdobione, toczone nogi nadają całości tradycyjnego charakteru, który łagodzi zawieszona ponad stołem nowoczesna lampa.

Realizacja mieszkania, kobaltowe wnętrze, Emem Studio, kobaltowe dodatki, kobaltowe dodatki do wnętrza, kobaltowe dodatki do mieszkania, aranżacja mieszkania, wnętrze prywatne, przestronne wnętrze, ot

Płytki w jodełkę w łazience

Motyw jodełki na ścianie pojawia się także w strefie łazienki. To tutaj architektka wykorzystała glazurowane płytki o morskiej barwie, układając je w klasyczny wzór. Ta kompozycja ścienna stanowi ciekawy kontrapunkt dla nowoczesnego umeblowania oraz armatury łazienkowej.

Klasyka pojawia się także w przestrzeni sypialni, gdzie jedną ze ścian ozdobiły elementy sztukaterii, pod sufitem zaś poprowadzone zostały dekoracyjne listwy wykończeniowe. Również tutaj projektantka postawiła na stylistyczny miks. W tak zaproponowaną, tradycyjną bazę wprowadzone zostały obszerne, tapicerowane łóżko o prostej bryle oraz industrialne oprawy oświetleniowe, swobodnie zwieszone z sufitu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z kobaltową nutą w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
Inwestor: prywatny
Pracownia: Emem Studio / Monika Malinowska
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Poznań
Projektowana powierzchnia: 72 m2
Zdjęcia: Krzysztof Krasny Cierniak
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!