OKK! design vol. 16 - spotkanie z wzornictwem i architekturą

OKK! design vol. 16 - spotkanie z wzornictwem i architekturą

Już 9 września 2019 w warszawskiej przestrzeni MYSIA 3 odbędzie się 16 spotkanie z wzornictwem i architekturą OKK! Design. Tematem przewodnim będzie Biophilicdesign - czyli to w jaki sposób natura może przenikać się z architekturą, jaką rolę w naszych wnętrzach odgrywają rośliny i dlaczego warto otaczać się zielenią, nie tylko w domu, ale również w przestrzeniach publicznych.

Tematy spotkania dla projektantów

Dżungla w domu

Rośliny we wnętrzach towarzyszyły nam zawsze, jednak w ostatnich latach, ich obecność stała się wyjątkowo pożądana. Zagarniają przestrzeńbez ograniczeń, wnosząc nową energię i jakość, nawet do najbardziej zachowawczych i stonowanych miejsc. Co więcej – redukują stres, pozytywnie wpływają na nastrój, a także – filtrują powietrze. W jakiej formie prezentują się najlepiej? Czym kierować się podczas tworzenia swojej prywatnej dżungli i jak dopasować rośliny do naszych przestrzeni? O tym wszystkim opowiedzą nasi eksperci.

Jak dbać o planetę?

Nie zabraknie także dyskusji o wyzwaniach, takich jak zrównoważony rozwój czy wtórne wykorzystanie odpadów. Nasi Partnerzy, doskonale rozumieją złożoność problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska oraz zużycie surowców podczas procesu produkcji. W trakcie prelekcji oraz paneli dyskusyjnych poruszymy więc również temat tego, jak praktyczne rozwiązania, pomagają chronić środowisko naturalne.

Ekologiczna architektura

Nurt Biophilic przenika nie tylko do świata designu, ale również – architektury. Przestrzenie, w których królują naturalne materiały, gdzie stres jest z łatwością redukowany, a ludzie czują się swobodnie i komfortowo to temat, który zajmuje już nie tylko architektów, ale także największe światowe firmy, takie jak Google, Facebook czy Apple. Dzięki temu biura i siedziby firm przechodzą metamorfozę, stając się miejscami o przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywności.

Goście spotkania dla projektantów

Wśród gości specjalnych wydarzenia: Paweł Sokół – właściciel EXIT design, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, Anna Koszela – właścicielka Pracowni Architektury Wnętrz, Grzegorz Goworek właścicielStudio.O., Magdalena Fedorowicz-Boulewłaścicielka TREMEND

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na: okkdesign.pl/rejestracja/

OKK! Design, spotkanie dla architektów wnętrz, spotkanie z designem, wzornictwo, Biophilicdesign, mysia 3, rola roślin, zieleń w domu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!