Rem Koolhaas. Papież architektury? - pokaz filmu, spacer

Rem Koolhaas. Papież architektury? - pokaz filmu, spacer

14 maja 2019 o godz. 17:30 w Centrum Kulturalno - Kongresowym Jordanki w Toruniu (Aleja Solidarności 1-3,) odbędzie się drugie spotkanie dla architektów organizowane przez znanego producenta bitumicznych pokryć dachowych oraz systemów dachów zielonych, firmę Bauder. Goście spotkania będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, posłuchać ciekawej dyskusji pt. "Rem Koolhaas. Papież architektury, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki. Wszystko w lekkiej, przyjemnej atmosferze.

To już druga edycja wydarzenia „Spotkania z architekturą” organizowana przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów bogaty program koncentruje się na tematach architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.

W trakcie spotkania, na podstawie filmu Koolhaas Houselife, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy Rem Koolhaas jest faktycznie papieżem architektury. Pomogą nam w tym wyjątkowi goście, którzy wspólnie z publicznością postarają się znaleźć klucz do sukcesu architekta.

Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki. Jak mówi sam autor projektu, Fernando Menis, jest to nowoczesna bryła, która jednak nie odwraca się od swojego sąsiedztwa. Mimo że w gmachu dominują kształty, wylane z jasnego betonu, hiszpański architekt włączył do bryły płaszczyzny, zdobione tłuczoną cegłą – co ma być nawiązaniem do ceglanej architektury gotyku, jakiej wiele zachowało się w Toruniu

Krótko o filmie „Koolhaas Houselife”

Koolhaas Houselife w reż.Ila Beka i Louise Lemoine to film, który prezentuje jedną z ikon architektury współczesnej, dom w Bordeaux zaprojektowany przez znanego na calym świecie architekta Rema Koolhaasa. Villa Floriac oddana została do użytku w 1988 roku. Dom wypełniony jest nietypowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie poruszających się na wózku mieszkańcowi. Przewodnikiem po współczesnej architekturze nietypowego domu jest gospodyni Guadalupe Acedo. To z jej perspektywy poznajemy funkcjonowanie ikony architektury od środka. Pełen humoru, pouczający film, na którym z pewnością nie można sie nudzić.

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja.

Jeśli nie widzisz formularza kliknij TUTAJ

Bauder jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie. Od ponad 150 lat firma jest prowadzona przez właścicieli. Bauder oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, izolacji i zazieleniania zapewniając w ten sposób projektantom, deweloperom i podwykonawcom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu bądź modernizacji dachu.


bauder, spacer architektoniczny

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!