Przyjemna nowoczesność w projekcie wnętrza  ING Tech Poland

Przyjemna nowoczesność w projekcie wnętrza ING Tech Poland

W Katowicach pojawiło się kolejne ciekawie zaaranżowane wnętrze korporacyjne. Tym razem jest to przestrzeń pracy ING Tech Poland zlokalizowana w Business Parku przy ulicy Konduktorskiej. Za powstały w zeszłym roku projekt wnętrza odpowiedzialna jest pracownia Czajkowski Kuźniak Architekci, która wielokrotnie proponowała nam już piękne, nowoczesne przestrzenie. Projekt doczekał się realizacji na początku tego roku, a oto jak przedstawiają się wnętrza firmy dostarczającej innowacyjne serwisy IT dla banków ING na całym świecie.

W zgodzie z filozofią banku

Przed projektantami z katowickiej pracowni postawiono zadanie zaaranżowania przestrzeni biura w taki sposób, aby dawać pracownikom dużą swobodę działania, pobudzając w ten sposób kreatywność i chęć do pracy. Na powierzchni 6000 m2 znaleźć się miały pomieszczenia biurowe o różnej funkcjonalności - biura typu open space, duże sale konferencyjne oraz mniejsze pokoje do pracy w 3-4 osobowych zespołach. Nie mogło zabraknąć także stref relaksu czy strefy rozrywki, w której pracownicy mogą w przerwie od pracy pograć na konsoli czy spotkać się przy stole do gry w piłkarzyki. Krótko mówiąc architekci zrobili wszystko, aby pracownikom pracowało się przyjemnie i wygodnie.

aranżacja biura, ing, biuro ing, aranżacja wnętrza

Kolor a funkcja

W swoim projekcie architekci postawili na kształtować przestrzeń nie tylko wyposażeniem, ale także kolorem. Strefa pracy biurowej jest jasna i pełna powietrza, a to za sprawą wykorzystania bieli - zarówno w wyborze wyposażenia, jak i w materiałach wykończeniowych ścian, posadzki czy sufitu. W opozycji do białych open spaców zaaranżowane zostały sale konferencyjne, gdzie ten sam smak stylistyczny zaproponowany został w ciemnej odsłonie. Matowe ściany, wykładzina na posadzce oraz owalny stół wraz z krzesłami, wszystko to wykończone zostało czernią bądź ciemnym grafitem. Kluczową rolę w pomieszczeniu odgrywają zatem instalacje świetlne, jak poprowadzona pod sufitem taśma LED czy owalna instalacja oświetleniowa zamontowana nad stołem.

Podczas gdy w strefach pracy przeważa monochromatyczna paleta barw, w częściach wspólnych projektanci nie wahali się wykorzystać fuzję kolorów. Poszczególne pomieszczenia skąpane są w granacie, butelkowej zieleni czy słonecznej żółci, które wprowadzają swobodną atmosferę i pobudzają do wspólnych rozmów i integracji. Szczególna moc kolorów wyrażona została w strefie rozrywki, gdzie kolorystyka plastycznej, tapicerowanej oprawa ściany kontynuowana jest na wykładzinie na posadzce.

Nowoczesność przede wszystkim

Jeszcze jednym interesującym elementem aranżacji jest drewno pojawiające się miejscowo w przestrzeni biura, czy to jako posadzka i elementy umeblowania w strefach wspólnych, czy też jako okładzina ścian w przestrzeni holu. Drewno podane jest tutaj w prostej, naturalnej odsłonie, która doskonale koresponduje ze stylistyką zaproponowaną we wnętrzach. Elementy wyposażenia przestrzeni biura to kwintesencja biurowej nowoczesności - proste formy i zgeometryzowane bryły.

Przyjemna nowoczesność w projekcie wnętrza powierzchni biurowej ING Tech Poland - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Czajkowski Kuźniak Architekci
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Katowice
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji powierzchni biurowej

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!