Mieszkamy na wodzie - wystawa prac studentów

Mieszkamy na wodzie - wystawa prac studentów

Zapraszamy do galerii Dizajn BWA Wrocław na wystawę studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy zastanawiali się, jak można mieszkać na wodzie.

Wystawę będzie mozna oglądać: piątek, 01.02.2019, godz. 11:00
Finisaż wystawy: piątek, 01.03.2019 godz. 19.00

W ramach zajęć z elementów projektowania studenci pierwszego semestru na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej przygotowali projekty mieszkania na wodzie dla dwóch dorosłych osób żyjących z dzieckiem lub zwierzęciem wodnym albo lądowym. – Podczas zajęć – opowiadają kuratorzy wystawy – staraliśmy się rozmawiać o kwestiach elementarnych, dotyczących materiałów i techniki budowania, roli warunków naturalnych i otoczenia w projektowanej przestrzeni, a także jej potencjału użytkowego. Naszym celem było poszukiwanie sposobów zamieszkania na wodzie, nie zaś przyjmowanie gotowych schematów użytkowych i dostosowywanie ich do tej sytuacji. Zależało nam, aby było to projektowanie na przykład miejsca pracy, a nie biurka, przestrzeni mieszkalnej, a nie domu. Studenci mieli za zadanie przede wszystkim umotywować swoje decyzje argumentami związanymi z użytkowaniem przestrzeni z uwzględnieniem wartości lokalizacji na wodzie. Wynik zadania projektowego był dla wszystkich niewiadomą.

Tą wystawą rozpoczynamy serię wystaw i wydarzeń towarzyszących w galerii Dizajn BWA Wrocław związanych z tematem wody. W kręgu naszych zainteresowań pozostają niezmiennie zagadnienia związane ze zmianą klimatu. – Będziemy wskazywać na odpowiedzialne i zrównoważone wykorzystanie wody, tego najcenniejszego zasobu Ziemi – przybliża program kuratorka galerii Dizajn Katarzyna Roj. – Poza politykami miejskimi oraz znaczeniem wody dla współczesnych dyscyplin projektowych przyjrzymy się praktykom społecznym, które podkreślają jej symboliczną wartość. O tym będzie można dowiedzieć się w maju w ramach instalacji Żyjnia, która jest przygotowywana razem z pracownią Buck.Studio. Inspiracją dla tego działania, będącego częścią wystawy prezentującej twórczość projektantów, są dolnośląskie pałace zdrojowe oraz ich rola w życiu społecznym.

Szczegóły: bwa.wroc.pl/?tf_events=mieszkamy-na-wodzie

wystawa, wystawa dla projektantów

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!