NOWA FORMA

NOWA FORMA

Fundacja SPOT zaprasza na wystawę NOWA FORMA będącą prezentacją projektów powstałych podczas warsztatów NOWA FORMA 2011, które odbyły się we wrześniu 2011 roku w Swarzędzu.

Ekspozycja: 26.01-12.02.2011

Wernisaż: 26.01, godz. 18:00

Miejsce: Dolna Wilda 87, Poznań 

5 dni, 4 firmy, 16 projektantów, 4 grupy, 4 meble
Czego potrzeba, żeby cel, który z początku wydaje się niemożliwy, został zrealizowany? Podjąć wyzwanie. Presja czasu, ogromna ilość pracy, fantastyczna współpraca, wielkie oczekiwania i niepewność - czy zdążymy? Tak w skrócie można opisać pięciodniowe warsztaty projektowe „Nowa Forma 2011”, które odbyły się w Swarzędzu w ostatnim tygodniu września.

Idea warsztatów zrodziła się jako niezależna inicjatywa projektantów: Wawrzyńca Walczaka, Marii Dziewolskiej i Marty Malinowskiej-Gębskiej. Założenie było takie, by w ciągu pięciu dni, pracując w interdyscyplinarnych zespołach złożonych z projektantów i przedsiębiorców, stworzyć koncepcję, zaprojektować mebel dopasowany do charakteru produkcji firmy, a następnie w ciągu 2 dni wykonać prototyp oraz zaproponować dla niego komunikację graficzną.

Pomysł wsparło Miasto i Gmina Swarzędz. Dzięki decyzji Pani Burmistrz Anny Tomickiej przedsięwzięcie uzyskało finansowanie oraz zaplecze organizacyjne, a także możliwe było pozyskanie do współpracy Cechu Stolarzy Swarzędzkich oraz miejscowych przedsiębiorców. W warsztatach wzięło udział 16 projektantów z całej Polski oraz czterech przedsiębiorców: fabryki mebli tapicerowanych Tombea i Alwes oraz dwóch rzemieślników: Stollux i Mebloc.

Dla firmy Mebloc grupa projektowa w składzie: Magdalena Machajska, Marta Malinowska- Gębska, Magdalena Garncarz i Artur Bętkowski zaprojektowała „meblową biżuterię”. Jest to propozycja zestawu customizowanych pudełek, które stanowią uzupełnienie oferty producenta i pozwalają klientowi zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń w kuchni i łazience w indywidualny sposób.

Dla firmy Stollux projektanci: Maria Dziewolska, Olga Woronowicz, Piotr Stolarski, Robert Szwarczyński, zafascynowani pracą rzemieślników, stworzyli stół, który opowiada historię. Jest to opowieść o procesie tworzenia: oswajania materiału, wyłaniania się formy z surowego drewna.

Grupa współpracująca z firmą Tombea: Wawrzyniec Walczak, Joanna Sumińska, Marta Szczepańska i Szymon Hanczar stworzyli system puf, które zachęcają do interakcji i zabawy przestrzenią. Modułowe siedziska można zestawiać na różne sposoby, zależnie od potrzeb i upodobań.

Firma Alwes, wraz z Katarzyną Bukowską- Wcisło, Ewą Klimowicz, Olgą Mężyńska i Tadeuszem Dębczyńskim, zaproponowała sofę „z wnętrzem”, która zawiera w sobie jednocześnie trzy obicia. Można ją „ubrać” w zależności od potrzeby, w błyskawiczny sposób zmieniając wykończenie.

Źródło: spot.pozan.pl

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Kelechi 2012-03-05 19:00:59

Pani Watts z 2 Little Boys napisała: Dear Mika, I have just iuetrnctsd my website manager to change the website to accept orders from Poland. Please try again!, więc nie powinno być problemu :).

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!