Pełna szyku i elegancji aranżacja mieszkania w Jaworznie

Pełna szyku i elegancji aranżacja mieszkania w Jaworznie

Zlokalizowane w spokojnej dzielnicy Jaworzna mieszkanie usytuowane jest na 3 piętrze bloku mieszkalnego. Zadaniem postawionym przed projektantami z Pracowni Projektowania Wnętrz Kożuch Kwasek było przearanżowanie przestrzeni w taki sposób, aby znalazło się w niej miejsce dla nowego członka rodziny. Aby cała aranżacja była spójna, inwestorzy zdecydowali się na zmianę wystroju całego mieszkania. Postawili na elegancki styl inspirowany nowojorskimi apartamentami, w których króluje ponadczasowe, klasyczne wzornictwo.
 
W 3-pokojowym mieszkaniu o łącznej powierzchni 70 m2 projektanci wykorzystali jeden pokój, tworząc z niego kącik dla dziecka. W pozostałej części mieszkania znajduje się salon z kuchnią, sypialnia, gabinet, łazienka oraz przedpokój. Nieduże pomieszczenia zaaranżowane zostały w taki sposób, aby optycznie je powiększyć, jednocześnie stawiając na przytulne wykończenia. Dzięki temu powstało harmonijne połączenie klasycznej elegancji z domową atmosferą.
aranżacja mieszkania

Jak połączyć salon z kuchnią?

Centralnym pomieszczeniem mieszkania jest salon połączony w kuchnią. Dwie strefy są wyraźnie od siebie oddzielone, będąc jednocześnie spójnie stylistycznie. L-kształtna zabudowa kuchenna, znajdująca się w lewej części pomieszczenia przedzielona została okładziną w postaci białych płytek imitujących cegłę. W prawej części pomieszczenia znajduje się strefa salonu, wraz z
obszerną kanapą i fotelem, a także umieszczonymi naprzeciwko kominkiem elektrycznym, telewizorem oraz regałem na książki. Elementem łączącym obie strefy jest stół otoczony krzesłami.
 
Wszystkie elementy umeblowania utrzymane są w eleganckiej stylistyce. Zarówno klasyczne fronty szafek zabudowy kuchennej, jak i gzymsy sufitowe oraz sztukateria nadają wnętrzu wyraźnego, szykownego charakteru. Podkreślają go dodatkowo formy fotela oraz regałów. Elegancki design kontynuowany jest także w pozostałych pomieszczeniach. Obszerne łóżko o prostej bryle w
sypialni czy delikatnie zdobione meble w pokoju dziecięcym – wszystko to stanowi spójną całość stylistyczną.
aranżacja mieszkania

Aranżacja mieszkania w Jaworznie – kolorystyka i materiały

Bazą projektu jest biel z delikatnie wprowadzonymi przełamaniami w postaci szarości. To na ich tle pojawia się intensywny granat, wprowadzony zarówno w postaci detali, takich jak obrazy czy poduszki, ale także w postaci dużych plam barwnych – farba na ścianie w sypialni, zasłony czy obicie fotela. Ta dominanta kolorystyczna wprowadza do mieszkania życie i równoważy delikatnyton umeblowania.
 
W aranżacji mieszkania dużą rolę odrywają szklane i lustrzane powierzchnie. Szkło zastosowane zostało jako blaty stołu w jadalni oraz stolików kawowych, zaś elementy błyszczące stalowe elementy pojawiają się jako stelaże oraz elementy wykończeniowe. Dzięki nim wnętrza zyskują lekkości i świeżości, których wrażenie potęguje duża ilość światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, wprowadzonego przez dużą ilość punktów oświetleniowych.
 

Aranżacja mieszkania w Jaworznie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Kożuch Kwasek
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Jaworzno
Powierzchnia: 70 m2

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!