Meble wypoczynkowe – jakie wybrać?

Meble wypoczynkowe – jakie wybrać?

Meble wypoczynkowe, takie jak kanapa, sofa czy fotel to nieodzowne elementy wystroju każdego wnętrza. Muszą być jednocześnie wygodne, wytrzymałe i atrakcyjne. Wybór pomiędzy meblami tapicerowanymi tkaniną a tymi ze skóry naturalnej może być niezwykle trudny. Kiedy stajemy przed wyborem, jakie meble wypoczynkowe kupić do naszego domu, warto wziąć pod uwagę ich trwałość, cenę oraz wady i zalety materiału, z którego zostały wykonane.

Meble ze skóry naturalnej

Skóra naturalna, jako materiał wykorzystywany w tapicerstwie, jest niezwykle wytrzymała, a przy odpowiedniej pielęgnacji odporna na pęknięcia, otarcia oraz przebarwienia. Posiada największą trwałość ze wszystkich rodzajów materiałów, jakie wykorzystuje się w przemyśle meblowym. Meble pokryte skórą naturalną są niewątpliwie bardzo efektowne i kojarzą się z luksusem. Skóra naturalna to doskonałe rozwiązanie dla alergików, gdyż nie pochłania roztoczy i kurzu, jak w przypadku innych obić mebli wypoczynkowych. Sporym problemem może być jednak czyszczenie i pielęgnacja wypoczynku pokrytego skórą. Choć wielu producentów mebli zaleca usuwanie delikatnych zabrudzeń jedynie wodą z dodatkiem mydła, nie lada wyzwaniem stają się tłuste plamy. Meble skórzane wymagają też stałej impregnacji i pielęgnacji, gdyż z czasem skóra może stać się bardziej podatna na pęknięcia, przebarwienia, a nawet rozdarcia.

Meble ze tkaniny obiciowej

Różnorodne tkaniny obiciowe są najczęściej wykorzystywanym materiałem do tapicerowania mebli wypoczynkowych. Wpływ na ich popularność ma dużo niższy (niż w przypadku tych obitych skórą naturalną) koszt zakupu gotowych mebli. Tkaniny meblowe są ciepłe i przyjemne w dotyku, a nie dla każdego użytkownika chłodna faktura skóry będzie plusem. W zależności od jakości tkaniny tapicerskie są dużo bardziej odporne na tłuste plamy oraz na zadrapania niż skóra naturalna. Jedną z wad mebli tapicerowanych jest konieczność systematycznego ich odkurzania, ponieważ tapicerka jest siedliskiem zarazków, roztoczy, bakterii i kurzu. Kiedy jeden z domowników jest alergikiem albo mieszkamy ze zwierzętami, częstotliwość odkurzania i prania tapicerki meblowej znacznie wzrasta. Jeśli sami jesteśmy zbyt zapracowani, warto wówczas pomyśleć o zatrudnieniu pomocy domowej. Kiedyś zatrudnianie kogoś, kto wyręczy nas w sprzątaniu czy gotowaniu, było uznawane za niepotrzebny luksus, na który mało kto mógł sobie pozwolić. Dziś coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie pomocy domowej. Wynika to z faktu, że pracujemy więcej, a tym mamy coraz mniej czasu na życie rodzinne i na domowe obowiązki. Koszty zatrudnienia osoby do pomocy w pracach domowych są na tyle przystępne, że może sobie na to pozwolić coraz więcej rodzin. Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie pomocy domowej, warto zajrzeć stronę: www.pomocedomowe.pl. Znajdziemy tam profile kandydatek, ich stawki godzinowe, referencje, a także przedziały czasowe, w których są dyspozycyjne. Wymiar czasu pracy zależy od naszych potrzeb, metrażu mieszkania i zakresu obowiązków, jakie chcemy powierzyć wybranej osobie.

Co najważniejsze: pomoc domowa pomoże nam nie tylko wyczyścić kanapę skórzaną czy tapicerowaną tkaniną, ale przede wszystkim zyskać więcej czasu dla rodziny i siebie samych.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!