Małe biuro - jak fototapetą optycznie powiększyć wnętrze?

Małe biuro - jak fototapetą optycznie powiększyć wnętrze?

Nie od dziś wiadomo, że miejsce pracy ma duży wpływ na efektywność pracowników. Dobrze zaprojektowane biuro to podstawa. Aby wspierać wspierać kreatywne działania pracowników warto właściwie zaaranżować miejsce pracy. Tylko co zrobić, jeśli posiadamy małe biuro?

Małe biuro to problem, na szczęście problem, który da się rozwiązać niekoniecznie zmieniając lokalizację. Małe powierzchnie można optycznie powiększyć. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie siły kolorów, które potrafią działać cuda w zakresie optycznych iluzji we wnętrzach. Jasne kolory na ścianie powiększą przestrzeń, ciemne zmniejszą. Równie ważne są kontrasty: krótkie i długie pomieszczenie stanie się bardziej proporcjonalne, jeśli jego krótsze ściany pokryjemy ciemniejszym kolorem, natomiast niskiemu dodamy optycznie kilka centymetrów, malując sufit na jaśniejszy niż ściany kolor. W małych wnętrzach doskonale sprawdzą się również fototapety – jako ich centralny element będą się świetnie komponować z oszczędnym wyposażeniem. Zatem jakie wybrać wzory, aby pomieszczenie, w którym znajdzie się fototapeta, zostało optycznie powiększone?

Fototapeta z perspektywą

„Uciekająca w głąb perspektywa, zwana linearną lub geometryczną, to najprostszy sposób na stworzenie wrażenia, że ściana pokryta fototapetą nie kończy się wraz z jej materialną powierzchnią. Nie ma łatwiejszego sposobu na stworzenie we wnętrzu ciekawego efektu wizualnego, które oszuka oczy każdego gościa”. – mówi Paweł Łukasiewicz Creative Team Manager z Pixers Bussiness.

Fototapeta
Fototapeta

Fototapeta z krajobrazem, dużą przestrzenią

Morskie krajobrazy, górskie widoki i niebiańskie przestworza – fototapeta z jednym z takich motywów sprawia, że ściana wygląda niczym okno na inny świat. Zwłaszcza w biurze, po wielogodzinnej pracy, taki widok nie tylko powiększa powierzchnię ale daje wytchnienie.

Fototapeta

Pasy na fototapecie

„Tym Klientom, którzy oczekują oryginalnych, a zarazem nowoczesnych wnętrz przedstawiamy często projekty z wykorzystaniem linii.” – opowiada Paweł Łukasiewicz. „Tu sprawa jest prosta – wertykalnie zorientowane spowodują optyczne podwyższenie wnętrza, a horyzontalne sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na szersze”. Linie można tworzyć za pomocą farby, używając kolorowej taśmy lub też zdecydować się na tapetę w linie.

Fototapeta

Fototapety w pastelowych odcieniach

Kolor wyzwala emocje, ale również generuje optyczne iluzje. Jeśli obok siebie umieścicie dwa kwadraty równej wielkości, jeden czarny, a drugi biały, to ten czarny będzie wydawał się mniejszy od białego. Właśnie właściwości kolorów wykorzystują architekci podczas projektowania powierzchni komercyjnych. Najlepiej działają one w zestawieniach kontrastowych, kiedy optyczna iluzja jest widoczna gołym okiem.

Źródło: Pixers

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-13 07:18:51

Your site is very cool, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-21 16:46:39

Your page is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!