Retro wnętrze we włoskim pałacu

Retro wnętrze we włoskim pałacu

Architektom z pracowni Gradomska Architekci udało się stworzyć w budynku pałacowym we Włoszech niepowtarzalny styl apartamentu, gdzie ogromny wpływ na projekt wnętrza miała historyczna architektura. Zaniedbane, stare mury przeistoczyły się w eleganckie apartamenty. Właściciele postanowili odnowić wnętrza, które do tej pory popadały w ruinę i pełniły funkcję magazynów.

Włoska posiadłość kryła jednak w sobie potencjał, który wykorzystano, zachowując historyczne elementy architektury. Oprócz generalnego remontu, przestrzeń została zaaranżowana w nowoczesny sposób. Współczesne meble przenikają się z atmosferą dawnych czasów. Specjalnie zaprojektowane, dwupoziomowe apartamenty, inwestor przeznaczył pod wynajem.


Retro wnętrze

Zobacz czym wyróżnia się to retro wnętrze

W budynku pałacowym zachowano m.in. oryginalną strukturę ścian zewnętrznych. Jest ona wykonana z kamieni. Kamienne ściany wprowadzają do wnętrza specyficzny klimat historycznej budowli. Innym przykładem szacunku dla historii miejsca jest sklepienie na suficie, które zostało ozdobione ciemnymi belkami. Także filary i łuki obecne w otwartej części apartamentu nie są stylizacją, a odnowieniem istniejących już ozdobników. Wszystkie ściany, poza kamiennymi, zostały pokryte białym tynkiem. Wydzielono strefę dzienną i jadalnię. W pierwszej z nich na środku stanął szary narożnik. Ciekawym dodatkiem okazały się stoliki. Jeden okrągły, z metalowymi prętami, przypominający klatkę. Drugi, diametralnie różny, to wycięty duży kawałek drzewa. Na podłodze z kolei leży niewielki dywan imitujący zwierzęcą skórę. Całość tej przestrzeni ociepla – dosłownie i w przenośni – słusznych rozmiarów kominek. Choć apartament kojarzy się z surowym, górskim wnętrzem, jest jednocześnie elegancki. Część jadalna to ogromny, drewniany stół, który pomieści całą rodzinę oraz nowoczesne, białe krzesła z tworzywa. Tę część oświetlają czarne, wiszące lampy o różnych kształtach.

Retro wnętrze

Kolor w projekcie wnętrza

W projekcie wnętrza nie zapomniano o tym, aby wprowadzić do pałacu nieco koloru. Ramy okienne zostały pomalowane na morski odcień turkusu. Do górnego poziomu apartamentu prowadzą spiralne schody, co z kolei jest bardzo nowoczesnym zabiegiem. Jednak biała, owalna zabudowa wyśmienicie wpisuje się w aranżację.

Retro wnętrze

Całość to ponadczasowy wystrój, który na tle dawnej zabudowy nigdy nie wyjdzie z mody. Nowoczesne wnętrze łączy się z historycznym.

Apartamenty we Włoszech | metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: Gradomska Architekci

Powierzchnia: 360 m2

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Toskania, Włochy

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!