10. Noc z Designem

10. Noc z Designem

22 czerwca 2018 r. w Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu odbędzie się 10ta Noc z Designem. Tegoroczna jubileuszowa edycja jest wyjątkowa. Gościem Specjalnym będzie mistrz światowego designu Alessandro Mendini a roli Art Dyrektora podjęła się Dorota Koziara - wybitna polska projektantka od lat pracująca w Mediolanie.

Noc z Designem to okazja do przyjrzenia się dorobkowi polskiego wzornictwa na przestrzeni dziesięcioleci. Zobaczymy zarówno prace młodych artystów jak i znanych polskich projektantów, między innymi Tomasza Augustyniaka, Mowo Studio, Agnieszki Bar, Jadwigi Husarskiej, Oskara Zięty, Bartka Mejora, pracowni Pawlak&Stawarski, Szymona Hanczara, Tomasza Chołuja, a także klasyków – Romana Modzelewskiego i Rajmunda Hałasa. Najważniejszymi wydarzeniami urodzinowej Nocy z Designem będą: wystawa TOP 10 by Koziara czyli przegląd polskiego kultowego designu w osobistej perspektywie artystki oraz debata z Dorotą Koziarą o kondycji wzornictwa polskiego. Dla gości jubileuszowej Nocy z Designem przygotowano również warsztaty i pokazy specjalne. Całość programu uświetni koncert włoskiego zespołu jazzowego Ottavo Richter.
Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd idziemy

Tematem przewodnim tegorocznej edycji a jednocześnie zaproszeniem do dyskusji na temat kondycji światowego i polskiego designu jest hasło: „Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd idziemy”. O tym, jak zmieniało się polskie wzornictwo i jak jest ono postrzegane obecnie w perspektywie lokalnej i globalnej, Dorota Koziara będzie opowiadać podczas debaty, którą poprowadzi znany polski dziennikarz i krytyk sztuki Łukasz Radwan.

Noc z Designem to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz prestiżowych wydarzeń we Wrocławiu. Każdego roku na Nocy z Designem goszczą artyści, przedstawiciele instytucji kulturalnych i uczelni artystycznych oraz osoby zainteresowane sztuką designu i nowymi trendami we wzornictwie.

Strona wydarzenia

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!