Polskie modernistyczne wnętrza w międzywojniu

Polskie modernistyczne wnętrza w międzywojniu

12 czerwca 2018 roku o godz. 17:30 w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Z.Czarnego 1 odbędzie się Archi Prelekcja dr. Huberta Bilewicza w cyklu Modernizm Kreatywny. Tematem spotkania będą "Polskie modernistyczne wnętrza w międzywojniu". Wstęp wolny

Odzyskanie niepodległości stało się wyzwaniem dla polskich artystów, architektów i projektantów. Szukano zarówno narodowego a jednocześnie nowoczesnego wyrazu polskiej sztuki, rzemiosła i wzornictwa. Wnętrza stały się również poligonem takich zabiegów. Warsztaty Krakowskie, warszawska Spółdzielnia Artystów ŁAD, Len Wileński - to jedne z wielu ówczesnych marek projektowych kojarzących się z szeroko pojętym modernizmem. Na wykładzie przedstawię wnętrza oficjalne i prywatne w II Rzeczypospolitej, polskie meblarstwo, projektowanie tkanin innych elementów wyposażenia wnętrz.

Hubert Bilewicz
Doktor historii sztuki, wykładowca Instytutu Historii Sztuki UG. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie się doktoryzował, oraz muzealnictwo w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbył podyplomowe studia w Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem podyplomowych studiów pedagogiki zdolności i twórczości UMK w Toruniu, gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz queer studies. Przez kilkanaście lat uczył w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych; wykładał również na Wydziale Sztuk Pięknych UMK oraz w ASP w Łodzi. Zajmował się zagadnieniami architektury 19. i pierwszej połowy 20. wieku oraz historią dizajnu (w szczególności dziejami polskiej sztuki użytkowej).

Strona wydarzenia

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!