Konkurs Copper and the Home

Konkurs Copper and the Home

Konkurs „Copper and the Home” jest adresowany do młodych projektantów, architektów, inżynierów i studentów z całego świata. Ma skłaniać do badania tych właściwości miedzi, które sprawiają, że jest ona materiałem niezbędnym we współczesnym świecie, i czynnego ich wykorzystania.

Konkurs ma wyeksponować piękno i uniwersalność tego niezwykłego i wszechstronnego materiału, dzięki któremu nawet najbardziej śmiałe projekty zyskują nowy wymiar estetyczny i użytkowy.

Cel konkursu

Konkurs ma zachęcać do łączenia w projektach funkcjonalności i estetyki, podkreślania właściwości miedzi i jednoczesnego korzystania z nich w pełni: jej przewodności elektrycznej i cieplnej, twardości, wytrzymałości oraz ciągliwości, a także możliwości ponownego przetwarzania oraz niewątpliwego aspektu estetycznego, jaki wiąże się z jej użyciem. Ponadto ma otwierać projektantów na świat stopów miedzi: mosiądzu, brązu, miedzioniklu i im podobnych.

Zadanie konkursu

Główną cechą prac zgłaszanych na konkurs „Copper and the Home” powinno być zastosowanie miedzi lub jej stopu w sposób jak najlepiej wykorzystujący właściwości tego metalu o niezwykłej, czerwonej barwie.

Kategorie konkursu

Prezentowany projekt musi przedstawiać przedmiot domowego użytku lub przeznaczony do wykorzystania w biurach, sklepach, szkołach, szpitalach lub budynkach użyteczności publicznej. Może on na przykład zaliczać się do jednej z następujących kategorii:

• meble;

• przybory kuchenne;

• elementy wyposażenia;

1. Okładziny i dekoracje (okładziny ścienne do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego, podłogi, ściany działowe, osłony, drzwi itp.);

2. Elementy funkcjonalne;

3. Elementy techniczne związane z odnawialnymi źródłami energii oraz jej oszczędzaniem.

W pracy można wykorzystać również inne materiały, ale to miedź i jej stopy mają stanowić największą i najbardziej istotną jej część tak, by podkreślić wyraźnie trwałość tego materiału i możliwości ponownego przetwarzania, jakie on daje.

Projekt powinien odzwierciedlać techniczny i estetyczny potencjał miedzi lub jej stopów, a także właściwą im zdolność wyrazu oraz przydatność w masowej produkcji.

Kryteria oceny

Jednym z kryteriów oceny będą innowacje technologiczne związane z cyklem produkcyjnym zaprojektowanego przedmiotu.

Sąd konkursowy

Massimo Curzi — architekt

Matteo Ragni — projektant

Marco Romanelli — architekt i krytyk

Termin

Projekty należy nadsyłać do 31 października 2018 r. (decyduje data wiadomości e-mail).​

Nagrody

W kategorii projektantów, architektów i inżynierów

1 miejsce: 4000 EUR

2 miejsce: 2500 EUR

W kategorii studentów

Nagroda: 1500 EUR

Więcej na stronie konkursu: zobacz

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!