Tajemnicze pasy- charakterystyka rolet dzień i noc

Tajemnicze pasy- charakterystyka rolet dzień i noc

Rolety dzień noc są popularną pozycją w sklepach internetowych, można spotkać je także pod nazwą Duo. Sposób składania rolet jest bardzo podobny do tego, w jaki sposób zwijamy rolety klasyczne czyli ciągnąc za łańcuszek lub sznurek, możemy zwinąć lub rozwinąć materiał.

Trzeba pamiętać o różnicach pomiędzy klasycznymi roletami i dzień noc. Ważny jest materiał użyty do wykonania takiej rolety. Tkanina użyta do produkcji rolety dzień i noc nie jest jednolita na całej długości. Wykonane są z dwóch różnych rodzajów materiałów, tworząc poziome pasy- grubego i cienkiego czy nawet przeźroczystego. Nie mniej ważne jest to, że materiał ułożony jest w dwie warstwy, w klasycznych roletach występuje tylko jedna warstwa. Podwójne ułożenie powoduje, że mechanizm koralikowy w trakcie pociągnięcia nie tylko podnosi się, ale także kręci na rolce. W ten sposób pasy materiału zmieniają położenie. Warstwy cienkiego i grubego materiału nachodzi na siebie regulując ilość światła jakie wpada przez okno. Rolety dzień i noc oferowane w sklepach internetowych można zamówić na dowolny wymiar. Są również atrakcyjne cenowo, obie te cechy wpływają na ich popularność.

Montaż i zalety rolet dzień noc

Rolety dzień i noc można montować samodzielnie. Sposób montażu nie jest skomplikowany, dlatego można śmiało samemu przystąpić do montażu na podstawie dołączonej instrukcji. Wspomniane rolety, można zamontować w dowolnym typie okna, nieistotny jest jego kształt. Rolety można przykleić do ramy lub przykręcić. Alternatywnym sposobem na ich montaż jest powieszenie ich za pomocą specjalnych wieszaków. Wśród wielu zalet rolet dzień noc, jako główne można wymienić możliwość zamówienia ich na wymiar. Kolejną ważną zaletą tego modelu jest ogromny wybór kolorów tkanin, które wypełniają rolety. Z łatwością dopasujemy ten typ rolet do aranżacji naszego mieszkania. Dodatkowo rolety dzień noc, pomagają w regulacji ilości wpadającego światła do danego pomieszczenia, są odporne na kurz oraz dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Rolety dzień i noc - rodzaje

Wśród omawianego rodzaju rolet można wyróżnić klasyczne, rolety dzień noc mini oraz takie, które występują w kasecie. Roleta klasyczna jest nazywana także wolnowiszącą. Montuje się ją głównie do ścian lub tuż nad wnęką okienną. Innym sposobem jest przykręcenie jej do sufitu. Przeznaczona przede wszystkim do dużych pomieszczeń mocno oświetlonych. Spełni swoją rolę również w przypadku niestandardowego okna o nieregularnych kształtach. Rolety dzień i noc mini wyróżniają się ze względu na montaż za pomocą haczyków lub przyssawek, które nie ingerują w konstrukcję ramy okna. Często do tego celu stosowane są prowadnice, które trzymają roletę przy szybie. Rolety kasetowe montuje się przez wzgląd na ich funkcjonalność. Materiał ulokowany jest w specjalnej ramie, która nadaje im charakteru, a także idealnie przylegają do szyby. Montaż rolet umieszczonych w kasecie jest równie prosty, jak w przypadku modelu rolet mini. Często dołączane są specjalne haczyki, oczywiście można je także przykleić lub przykręcić do ramy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-19 10:08:28

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!