Konkurs dla studentów architektury i architektury krajobrazu

Konkurs dla studentów architektury i architektury krajobrazu

Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji dla zespołu: kościół – ruiny pałacu – park w miejscowości Radacz. Konkurs jest skierowany do studentów wyższych lat studiów architektury i architektury krajobrazu.

 

Zespół pałacowy w Radaczu związany jest z dwoma znanymi postaciami historycznymi: ks. Hermannem Pückler-Muskau oraz Królem Janem III Sobieskim. Obecnie stanowi on własność Fundacji im Stanisława Karłowskiego w Juchowie.

W ramach konkursu należy opracować koncepcję zabezpieczającą ruiny pałacu przed dalszą degradacją, jednocześnie znajdując dla obiektu program pozwalający na niedrogą jego adaptację. Przy opracowaniu koncepcji należy pamiętać, że obiekt jest objęty ochroną Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków (materiały konkursowe zawierają wytyczne Urzędu).

Koncepcja rewitalizacji musi uwzględniać uporządkowanie parku, który w założeniu będzie udostępniony do publicznego użytku.

Przygotowując pracę konkursową należy uwzględnić historyczne uwarunkowania miejscowości Radacz, bliskość kościoła katolickiego stanowiącego integralną całość z zespołem park – ruiny pałacu oraz zaplecze gospodarskie Fundacji im. Stanisława Karłowskiego. Należy pamiętać o elementach małej architektury w parku oraz o jego funkcji komunikacyjnej.

Termin składania prac: 25 maja 2018 r. godz. 17:00

I NAGRODA – PROJEKT WYBRANY

Autor bądź autorzy (grupa ograniczona jest do 3 osób) będą uczestniczyć we wdrożeniu koncepcji. Finaliści otrzymają dwutygodniowy pobyt wraz z wyżywieniem na terenie Farmy Juchowo (wraz z osobą towarzyszącą). Ponadto zwycięzca otrzyma 6-cio miesięczne stypendium w wysokości 1 000,00 zł.

II NAGRODA – PROJEKT REZERWOWY

Autor bądź autorzy koncepcji otrzymają tygodniowy pobyt wraz z wyżywieniem na terenie Farmy Juchowo (wraz z osobą towarzyszącą). Ponadto zwycięzca otrzyma 6-cio miesięczne stypendium w wysokości 500,00 zł.

WYRÓŻNIENIE – PROJEKT DODATKOWY

Autor bądź autorzy koncepcji otrzymają, tygodniowy pobyt z wyżywieniem na terenie farmy Juchowo (wraz z osobą towarzyszącą).

WYRÓŻNIENIE II – PROJEKT DODATKOWY

Autor bądź autorzy koncepcji otrzymają, tygodniowy pobyt z wyżywieniem na terenie farmy Juchowo (wraz z osobą towarzyszącą).


Strona konkursowa i regulamin


konkurs architektoniczny

źródło: materiały Stowarzyszenia Miłośników Miejscowości Radacz

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!