Mikomax Smart Office ponownie na 4 Design Days

Mikomax Smart Office ponownie na 4 Design Days

Gdzie się kończy biuro, a zaczyna pracownik? Najnowsze realizacje biurowe pokazują, że to właśnie człowiek znajduje się w centrum przestrzeni biurowej i decyduje o tym, jak i gdzie chce pracować. Jak narodził się trend na biura-ogrody, biura-domy, biura-miasta, przestrzenie, które wzbudzają pozytywne odczucia, uspokajają i nastrajają? Jak zaczarować biuro – miejsce pracy na żywym organizmie? Między innymi na to pytanie podczas 4 Design Days, trwającego od 15 do 18 lutego 2018 r., odpowie Filip Szklarz, ekspert Mikomax Smart Office.


Już za niespełna 3 tygodnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbędzie się III edycja 4 Design Days – święta architektury, designu i nieruchomości. Wydarzenie to nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale również prezentacje i wydarzenia towarzyszące, debaty i dyskusje architektów, projektantów, producentów i właścicieli firm, o tym co kreuje światowe trendy w branży. Podczas tegorocznej edycji Mikomax Smart Office weźmie udział w dwóch debatach, które odbędą się 16 lutego, między godziną 12:00 a 15:30. O czym będzie mowa?

Między innymi o złożoności procesu projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych. Na styku architektury, zarządzania, sztuki i nauk społecznych powstają modele i założenia projektowe aranżacji biur, które metaforycznie nazywa się bazami, narzędziami zarządzania czy domami. Każda metafora implikuje inny zestaw norm i zasad projektowych. W przypadku biura-bazy istotną kwestią są np. elastyczność i modułowa konstrukcja biura. W przypadku narzędzia pracy, projektanci skupią się jedynie na efektywnym wykonywaniu obowiązków osób zatrudnionych w organizacji. W biurze-domu lub biurze-mieście równie istotne stają się przestrzenie regeneracji. Co jednak chyba najistotniejsze, model organizacji przestrzeni biurowej, podobnie jak w przypadku wystroju wnętrza domu, przygotowywany jest w dialogu z najbardziej zainteresowanymi, czyli różnymi grupami pracowników.

Ekorozwój w aranżacji wnętrz

Obok dyskusji na temat złożonych modeli projektowych aranżacji biur, podczas 4 Design Days ekspert Mikomax Smart Office, Filip Szklarz wraz z pozostałymi prelegentami, m.in. Wiolettą Fabrycką, Client Relations Manafer, RD bud Sp. z o. o. oraz Petem Kercherem, założycielem Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności i ambasadorem Design for All Europe, porozmawiają na temat zrównoważonych modeli biznesowych w projektowaniu wnętrz.

III edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 15-18 luty 2018 r, w ramach wydarzenia poruszone zostają tematy z obszaru architektury, aranżacji wnętrz, designu i wzornictwa.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-19 19:36:31

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!