Łódź Design Festival 2018

Łódź Design Festival 2018

12. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 19-27 maja a jej hasło przewodnie brzmi REFLEKSJE. Organizatorzy zaprezentują jak zwykle design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Zapowiadane są nowości. Jakie?


Na program Łódź Design Festival, najważniejszego w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzenia związanego z projektowaniem o randze międzynarodowej składać się będą wystawy, spotkania i dyskusje. Poza tym w ramach festiwalu organizowane są: międzynarodowy konkurs make me!, plebiscyt must have! oraz Open Programme.

Edycja ŁDF 2018 obfituje w nowości, dlatego od tego roku adresowany jest nie tylko do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, ale również do pracowni projektowych oraz firm.

Open Programme to miejsce dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu. Zgłosić do niego można takie aktywności jak:

- wystawa w Centrum Festiwalowym
- interaktywna instalacja w Centrum Festiwalowym lub w innej przestrzeni w mieście (muzea, galerie, showroomy, instytucje wspierające kulturę)
- instalacja artystyczna w przestrzeni miejskiej
- premiera produktowa (nowości pierwszy raz prezentowane szerokiej publiczności) z elementem interaktywnym
- prezentacja rozwiązań odpowiadających na określone problemy społeczne
- warsztat
- wykład
- aktywności miejskie: wycieczki i spacery tematyczne, gry, plenerowe pokazy filmów
- propozycje konkursów
- inne działania

Otrzymane zgłoszenia oceni zespół programowy. Zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane nieodpłatnie podczas festiwalu.

Więcej o ŁDF 2018


źródło: materiały ŁDF

źródło: materiały ŁDF

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!