Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design

Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design

Wszystkich zainteresowanych sztuką, także użytkową, Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę: Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design. 11 stycznia 2018 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie w towarzystwie Anny Saciuk-Gąsowskiej.


Do tej pory w największych opracowaniach historii polskiej awangardy podkreślany był przede wszystkim kluczowy wpływ konstruktywizmu rosyjskiego na polską awangardę. Wątek De Stijl był usuwany na plan dalszy. Wystawa Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design ma za zadanie to zmienić i jak najpełniej przedstawić powiązania w sztuce holenderskiego De Stijl i polskich awangardystów.

Na ekspozycji znajduje się łącznie około 130 różnorodnych obiektów; nie tylko rzeźb, obrazów, rysunków oraz zdjęć archiwalnych, ale przede wszystkim odtworzonych specjalne na wystawę makiet mebli oraz rekonstrukcji przestrzeni, w których artyści żyli i tworzyli. Integralną częścią wystawy jest ponownie otwarta przestrzeń Sali Neoplastycznej. Artystyczno-wystawienniczy projekt Strzemińskiego realizuje idee estetyczne i filozoficzne wspólne dla polskich twórców awangardy i artystów związanych z ruchem De Stijl, w związku z czym stał się nieodłączną częścią ekspozycji.


źródło: materiały Muzeum Sztuki w Łodzi

źródło: materiały Muzeum Sztuki w Łodzi

Więcej szczegółów na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!