Kot Schrödingera. Wobec tradycji.

Kot Schrödingera. Wobec tradycji.

Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę Kot Schrödingera. Wobec tradycji. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją artystów związanych z Wrocławiem, w twórczości których znaczącą rolę odgrywa postawa wobec tradycji. Wystawa będzie otwarta do 11 stycznia 2018r.

 

Punktem wyjścia wystawy jest pojęcie tradycji, które ujęte zostało przez odniesienie do słynnego eksperymentu myślowego z zakresu fizyki kwantowej, przeprowadzonego przez noblistę Erwina Schrödingera w 1935 r. Głównym bohaterem doświadczenia jest kot, który paradoksalnie w trakcie badania okazuje się być zarówno żywy jak i martwy. Eksperyment obrazuje problematykę zastosowania zasad mechaniki kwantowej w odniesieniu do życia codziennego.

W wystawie bierze udział pięcioro artystów o zróżnicowanym dorobku, wróżnym wieku oraz o odmiennym doświadczeniu tradycji. Każda z osób była lub nadal jest związana z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. Na ekspozycji można zobaczyć papierowe wycinanki-naklejanki Kasi Kmity, zwierzęce mozaiki i szklane dyski Mirosława Kocińskiego, ceramiczne rzeźby Przemysława Lasaka, szklane formy przestrzenne Kazimierza Pawlaka oraz grafiki-tkaniny NataliiTarnawy. Zupełnie odrębne punkty widzenia, odrębne przestrzenie i doznania archaiczności, różne media oraz techniki.

 

 

źródło: Galeria Miejska we Wrocławiu

źródło: Galeria Miejska we Wrocławiu

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-20 09:41:26

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!