Wnętrze, Światło, Cień…

Wnętrze, Światło, Cień…

Konkurs architektoniczny skierowany jest do studentów wydziałów architektury i architektury wnętrz z całej Polski. Przedmiotem konkursu jest aranżacja wnętrza dekoracyjnego z zastosowaniem mebli firmy Vitra szkła architektonicznego firmy AGC a także oświetlenia firmy Fagerhult.


Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wraz z firmami: T3 Atelier, AGC Europe oraz Fagerhult. 

Celem konkursu jest podkreślenie związków teorii z praktyką poprzez wykorzystanie dostępnych, obecnych na rynku produktów współczesnego designu wysokiej jakości w nadawaniu wnętrzu jego unikalnego charakteru. Podkreślenie wagi spojrzenia na projekt wnętrza jako kompleksowej całości, począwszy od jego kształtu przestrzennego, materiału i kolorystyki, a także warunków oraz efektów oświetlenia po elementy wyposażenia - meble oraz oświetlenie. Przykłady wzornictwa postrzegane będą nie tylko jako elementy niezbędne funkcjonalnie, ale także jako przedmioty użytkowe - uzupełniające, intrygujące, inspirujące - wzbogacające jego wystrój.

Nagrody:

Nagroda Prorektora ds. Studenckich PK – za najciekawsze wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu oraz za stworzenie unikalnej koncepcji przy umiejętnym wykorzystaniu produktów katalogowych.

Nagroda Dziekana Wydziału Architektury PK – za wysokie walory estetyczne koncepcji

Nagrody sponsorów przyznawane w kategoriach: Mebel: Nagroda za najlepszą aranżację wnętrza – mebel firmy Vitra, przyznawana za najlepsze wykorzystanie elementów wyposażenia wnętrz firmy Vitra w projekcie. Szkło: Nagroda za najlepsze wykorzystanie szkła dekoracyjnego, przyznawana przez firmę AGC za najlepsze wykorzystanie szkła firmy AGC w projekcie. Oświetlenie: Nagroda za najlepsze oświetlenie wnętrza, przyznawana przez firmę Fagerhult za najlepsze wykorzystanie oświetlenia w projekcie.

Szczegóły na stronie konkursowej

 


konkurs architektoniczny

źródło: materiały wsc.pk.edu.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!