Aranżacja salonu w brązach i różach

Aranżacja salonu w brązach i różach

Brązy i róże rządzą na salonach, wzajemnie się dopełniając i przenikając. Brązowe tonacje koją nasze nerwy, przygaszone różowe nuty pomagają zaś odnaleźć w sobie radość i optymizm. Sprawdź, na jakich odcieniach oprzeć aranżację salonu w brązach i różach.

Najnowsze trendy dotyczące kolorów wnętrz są wyjątkowo przychylne miłośnikom ciepłych, kojących barw. Projektanci proponują nam kilka wiodących tonacji, wszystkie jednak bezbłędnie wpisują się w naszą potrzebę otulenia, ukojenia i błogiego relaksu. Najpiękniejszy salon to zatem wnętrze skąpane w lekkich różach i rozmytych brązach. Albo odcieniach łączących jedno i drugie.

Brązy w salonie ponad wszystko

Klasyczne brązy od dekad inspirują projektantów, konsekwentnie pojawiają się w kolejnych, topowych salonowych aranżacjach. Odcień ciemnego, nasyconego brązu, soczystej czekolady (jak Czekoladowa Perfekcja, Indyjski Palisander czy Droga Pielgrzyma) pozwoli nam uzyskać klasyczne, eleganckie wnętrze, w którym pierwsze skrzypce zagrają naturalne materiały: egzotyczne, ciemne drewno i skórzane fotele. Zejdźmy o krok niżej i weźmy na warsztat barwy o mniejszej intensywności (chociażby Aromatyczny Kardamon lub Efektowny Brąz), a stworzymy dom lub mieszkanie, w którym odpoczywa się najlepiej – wnętrze, w którym zbudujemy swoją bezpieczną przystań, wnętrze-sanktuarium, samotnię.

Najlepszy w salonie – Różowy a brąz

A może by tak odcień łączący jedno i drugie, czyli zarówno brązowe, jak i różowe tony? Czy taka kombinacja zda egzamin. Jasne, że tak! Co więcej, będzie królowała na salonach (i pozostałych pomieszczeniach) przed całe miesiące.

Po długich debatach i dyskusjach, wymianach opinii i komentarzy eksperci Dulux – projektanci, designerzy oraz specjaliści z różnych dziedzin – wspólnie zadecydowali, że odcieniem perfekcyjnie wpisującym się w nastrój chwili i naszych czasów jest Różowy a Brąz. Kolor Roku 2018 Różowy a Brąz łączy w sobie otulające refleksy naturalnego drewna i ciepło gliny, tworząc we wnętrzu kojącą atmosferę. W pomieszczeniu, którego aranżację zorganizowano wokół tego odcienia, odpoczywamy wyjątkowo efektywnie – brązowe tonacje sprawiają, że czujemy się bezpiecznie, różowe nuty zaś dodatkowo ocieplają wnętrze. Co istotne, wspomniany odcień może stać się punktem wyjścia do zaskakujących kolorystycznych zestawień. Wchodzi w dialog zarówno z ciepłymi kolorami, np. interesującą, lekko przybrudzoną żółcią, jak i zimnym granatem czy głęboką, nasyconą zielenią.

Brązy inspirują – znajdziemy je zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i najnowszych propozycjach projektantów. Warto poeksperymentować z brązem, zestawiać go z innymi kolorami lub postawić na stonowaną aranżację w tonacji brązu.

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-18 05:36:56

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!