Eco Made Festival Contest 2017

Eco Made Festival Contest 2017

Tegoroczna edycja EcoMade Festivalu organizowanego przez ASP w Łodzi odbędzie się w dniach 30 listopada–2 grudnia 2017. Główną jego ideą i podążającym za nią hasłem jest ODNAWIALNA PRZESTRZEŃ POJEKTOWANIA.

Eco, bio, recykling, DIY to hasła od dawna obecne w świadomości społecznej. Pytanie jednak, jak ekologia jest dziś rozumiana przez projektantów i ich odbiorców? Jaki wpływ może mieć na przebieg procesu kreacji projektowej i na jakość jego rezultatów?

Wydarzenia w ramach EcoMade Festivalu będą nośnikiem idei i wartości ekologii jako elementu procesu kreacji projektowej w dwóch głównych nurtach: 

- we wciąż aktualnej, niewyczerpalnej formule przetwarzania odpadów, ich ponownego wykorzystania do tworzenia dzieł i projektów promujących postawy proekologiczne u odbiorców i konsumentów

- w sferze nowoczesnego, proekologicznego podejścia do procesu kreacji projektowej i artystycznej. W ramach tych działań środowisko twórców świadomie i odpowiedzialnie wykorzystuje nowoczesne technologie, aby uczynić proces kreacji oraz warsztat artysty i projektanta ekologicznym, odnawialnym i przyjaznym dla otoczenia.
Oba nurty będą praktyczną deklaracją środowiska projektowego i artystycznego w promowaniu aktywności proekologicznej w dzisiejszym świecie, sami zaś twórcy podejmą się odpowiedzialnej roli ambasadorów współczesnej ekologii, nawiązując ekologiczny dyskurs ze społecznością odbiorców i konsumentów.

Więcej szczegółów na stronie organizatora


ECO MADE festiwal 2017, konkurs

źródło: materiały ASP Łódż

Sprawdź konkurs Eco Made Festiwal Contest 2017


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!