Polish Design Island 2017

Polish Design Island 2017

Polish Design Island to projekt prezentujący najciekawszy dizajn z Polski. 30 dizajnerów, współpraca 10 regionów Polski, 5 miast europejskich. 7 tysięcy kilometrów do przemierzenia MIK-iem oraz 8 tygodni ekspozycji to tegoroczna edycja festiwalu PDI.

PDI wyróżnia kompaktowość polegająca na umieszczeniu eksponatów w czarnym, ekskluzywnie prezentującym się kontenerze morskim (Mobilnym Instytucie Kultury) zaaranżowanym na wzór przestrzeni mieszkalnej. Tegoroczna edycja mierzy się z hasłem „ekologii” i jemu właśnie podporządkowuje wybór eksponatów. 30 obiektów reprezentuje idee zrównoważonego rozwoju, pokazując różne metody projektowania formy, funkcji czy znaczenia przy minimalizacji tzw. eco footprint.

PDI swój tour de design rozpocznie od wizyty w Gdańsku, aby w chwilę później jako oficjalna część Brussels Design September zaprezentować w Brukseli na Pl. Św. Katarzyny najlepszy dizajn z Polski. Całości wernisażowych wydarzeń towarzyszyć będzie oprawa muzyczna oraz 3D mapping. Następnie, na trasie PDI pojawi się Łódź, w której MIK zaprezentuje się na najbardziej prestiżowym wydarzeniu w Polsce – Łódź Design Festival. W Kopenhadze zaś rozgości się przy siedzibie Ambasady RP, aby stamtąd opowiadać o dizajnie i przemysłach kreatywnych z Polski. PDI Szczecin – to finał podróży, ale i bonus działań. W stolicy Pomorza Zachodniego wystawa wzbogacona zostanie o prelekcje, rozbudowaną strefę dla wystawców z Polski, pokaz mody, warsztaty i sety DJ-skie.

PDI objęte Honorowym Patronatem Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Brukseli.


Polish Design 2017

PDI w 2017:

Gdańsk 10.08 – 19.08.2017

Bruksela 05.09 – 24.09.2017

Łódź 03.10 – 09.10.2017

Kopenhaga 09.10 – 19.10.2017

Szczecin 20.10 – 29.10.2017

realizacja: Stowarzyszenie MiastoHolizm

partnerzy honorowi: Dolnośląskie, Miasto Gdańsk, Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Miasto Łódź, Podkarpackie, Podlaskie,Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie, Zachodniopomorskie

patroni honorowi: Instytut Polski w Brukseli, Ambasada Polska RP, Brussels Design September, Łódź

źródło: materiały Polish Design Island

Sprawdź pozostałe propozycje

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!