Konkurs eVolvo 2018 Skyscraper Competition

Konkurs eVolvo 2018 Skyscraper Competition

Magazyn eVolo zaprasza architektów, studentów, inżynierów, projektantów i artystów z całego świata do wzięcia udziału w konkursie 2018 Skyscraper Competition.


Zapoczątkowany w 2006 roku, coroczny 2018 Skyscraper Competition jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla architektury wieżowców. Wyłania wybitne pomysły, które definiują projektowanie wieżowców poprzez wdrożenie nowych technologii, materiałów, programów, estetyki i organizacji przestrzennych wraz z badaniami nad globalizacją, elastycznością, adaptowalnością i rewolucją cyfrową. Jest to forum, w którym analizuje się relację między wieżowcami a światem naturalnym, wieżowcami i społecznością oraz wieżowcami a miastem.
Uczestnicy powinni wziąć pod uwagę postęp technologiczny, poszukiwanie trwałych systemów oraz ustanowienie nowych miejskich i architektonicznych metod rozwiązywania problemów gospodarczych, społecznych i kulturowych współczesnego miasta, w tym niedoboru zasobów naturalnych i infrastruktury oraz wzrostu liczby mieszkańców, zanieczyszczenie, podział gospodarczy i nieplanowany rozrost miast.
Konkurs to badanie przestrzeni publicznej i prywatnej. Jest to również odpowiedź na poszukiwania i adaptację nowych siedlisk i terytoriów w oparciu o dynamiczną równowagę między człowiekiem a naturą - nowym rodzajem reagującego i adaptacyjnego wzornictwa, zdolnego do inteligentnego wzrostu poprzez samoregulację własnych systemów.

Magazyn eVolo stara się pobudzać wyobraźnię projektantów na całym świecie - myślicieli, którzy inicjują nowy dyskurs architektoniczny o odpowiedzialności ekonomicznej, ekologicznej, intelektualnej i percepcyjnej, która ostatecznie zmodyfikuje to, co rozumiemy jako nowoczesny wieżowiec, jego wpływ na planowanie urbanistyczne i na poprawę naszego stylu życia.


konkurs architektoniczny

Terminy: 

10 lipca 2017 - ogłoszenie konkursu
6 lutego 2018 r. - termin nadsyłania zgłoszeń
10 kwietnia 2018 r. - ogłoszenie zwycięzcy

Nagrody:

I miejsce – USD $5,000
II miejsce– USD $2,000
III miejsce – USD $1,000

Strona konkursowa


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!