Farba gotowa czy z mieszalnika

Farba gotowa czy z mieszalnika

Coraz częściej producenci kuszą swoją ofertą farb z mieszalnika. Liczba kolorów do wyboru wydaje się ogromna, często sięga nawet kilkunastu tysięcy! Zastanawiasz się, czy i kiedy warto się zdecydować na taką farbę oraz czym się różni od zwykłej farby z puszki? Ten artykuł jest dla ciebie!

Farby gotowe mają tę zaletę, że są dostępne zawsze, wszędzie, zwykle od ręki, a ich kolory w ofercie są najczęściej stałe. Ale są sytuacje, kiedy paleta kolorów gotowych okazuje się niewystarczająca. Może to być związane ze stylem już istniejącego pomieszczenia, wybiórczym remontem (np. kiedy po zalaniu trzeba odmalować tylko jedną ścianę w mieszkaniu, a nie wiadomo, czym była pomalowana wcześniej), czy po prostu chęcią uzyskania koloru innego niż wszystkie. Wówczas farby z mieszalnika sprawdzają się doskonale!

Zalety i wady farby mieszanych

Farby z mieszalnika powstają w specjalnym urządzeniu, które komponuje kolory najczęściej z pomocą komputera. Umożliwia to uzyskanie wybranego koloru z szerokiej palety oferowanej przez producenta. Farby z mieszalnika, dostępne w polskich sklepach, przygotowywane są przez najlepszych producentów, np. Nobiles. Jedną z zalet korzystania z takich farb jest możliwość uzyskania tego samego odcienia na różnych typach farb np. do ścian i metalu, dzięki temu grzejnik może mieć ten sam kolor co całe pomieszczenie. Po farby z mieszalnika warto też sięgać zawsze wtedy, kiedy w palecie farb gotowych nie możemy znaleźć odpowiedniego odcienia. Trzeba się liczyć z tym, że farby mieszane komputerowo są trochę droższe od farb gotowych, przy czym dokładne porównanie cen nie jest łatwe, ponieważ gotowe farby dostępne są najczęściej w opakowaniach po 1, 2,5 lub 5 l, a farby z mieszalnika występują w innych pojemnościach np. 0,95, 2,7 i 10 l. Decydując się na farbę z mieszalnika, warto dokładnie zapisać i to najlepiej w kilku miejscach, numer jej odcienia. Może się przydać na wszelki wypadek, np. kiedy trzeba będzie zamalować niewielką plamę na ścianie czy uszczerbek farby.

Tekst sponsorowany

Paleta kolorów

Paleta kolorów

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-13 11:11:44

Your page is very cool, i have bookmarked it.

fabianno 2020-04-16 23:30:46

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!