Spotkanie z gwiazdami architektury w Poznaniu!

Spotkanie z gwiazdami architektury w Poznaniu!

Plebiscyt Polska Architektura XXL to wydarzenie podsumowujące najlepsze realizacje architektoniczne ubiegłego roku. Wystawy są zatem świetną okazją do zobaczenia najciekawszych obiektów, ale również do spotkania z architektami, którzy je zaprojektowali! Już w najbliższy czwartek 27 kwietnia 2017 o godzinie 18:00 odbędzie się finisaż wystawy w School of Form w Poznaniu. A tam wykłady nagrodzonych architektów z pracowni PL. Architekci, Marta Koniczuk Pracownia Architektury Wnętrz oraz BAAR.
 

20 marca 2017 roku rozdane zostały nagrody dziewiątej już edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Spośród niespełna 150 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.
Za nami dziewiąta odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2016 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.
 
Wystawa będzie prezentowana w dniach 20-27 kwietnia 2017 w School of Form w Poznaniu (ul. Głogowska 18). Finisaż odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wymagana rejestracja

Link do formularza: TUTAJ

Program:
18:00 Rozpoczęcie
18:15 Wykład Bartka Bajona i Katarzyny Cynki z PL. architekci - Apartament w Poznaniu
18:45 Prezentacja Anny Spalony z CAD Projekt K&A - Świat designu bliżej człowieka (Innowacyjne
narzędzia dla projektantów wnętrz)
18:45 Wykład Marty Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz - Klubokawiarnia i bufet w Gdańskim
Teatrze Szekspirowskim
19.15 Wykład Adama Radzimskiego z biura BAAR - Dom w zabudowie bliźniaczej / Czarno-białe
19:45 Zamknięcie wernisażu

wystawa Polska Architektura XXL Poznan

Klubokawiarnia i bufet w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Tam gdzie portowe miasto stawia „maszynę do grania”, rodzi się teatr. Projekt wnętrza nawiązuje do spektaklu podszytego "techniczną maszynerią" oraz do kontekstu renesansowego Gdańska. Klubokawiarnia i bar w Gdańskim Tetrze Szekspirowskim to wnętrza pełne zmysłowych doznań. Subtelne wnętrza dominującej szkatuły, były pretekstem do pomysłu na ich aranżację. Otwory w stropie zostały wykorzystane do podwieszenia lin. Zmultiplikowane piony sznurów, widoczne na ​ każdym piętrze teatru, przywodzące na myśl teatralną sznurownię, prowadzą widza do przestrzeni baru i galerii, znajdujących się na najniższym poziomie teatru.


teatr szekspirowski-wystawa.polska.architektura2016

Apartament w Poznaniu
Punktem wyjścia do stworzenia projektu wnętrza apartamentu w Poznaniu była kolekcja obrazów, antycznych mebli i bogaty księgozbiór, które to inwestorka chciała umieścić w nowym mieszkaniu. Projektanci z pracowni PL.architekci postanowili wyeksponować rzeczy należące do inwestorki, ale w taki sposób, aby nie dominowały w przestrzeni i nie konkurowały pomiędzy sobą.


wystawa_polska.architektura2016.Poznan

Dom w zabudowie bliźniaczej
Adam Radzimski z pracowni BAAR zaprojektował rozbudowę domu w Zabrzu. To budynek wzniesiony w zabudowie bliźniaczej (a więc jedną ścianą połączony z innym domem), znajdujący się na poniemieckim osiedlu domów jednorodzinnych. Celem rozbudowy było dopasowanie budynku, pierwotnie mającego wielkość 3-pokojowego mieszkania, do potrzeb rodziny z dwójką dzieci. Dom miał zwiększyć swoją powierzchnię, a także wzbogacić się garaż. Ale na tym nie koniec. „Ważnym elementem rozbudowy było także poszanowanie istniejącego charakteru zabudowy bliźniaczej. Wyraża się to głównie poprzez zachowanie gabarytów budynku od strony frontowej działki, kształtu ​dwuspadowych dachów, jak i rozbudowy w sposób nie zawłaszczający pierwotnej przestrzeni – rezygnacja z możliwości nadbudowy budynku” – tłumaczą architekci.


wystawa_polska.architektura2016.Poznan
wystawa_polska.architektura2016.Poznan

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!