Sterownik kominka – ciepło pod kontrolą!

Sterownik kominka – ciepło pod kontrolą!

Powrót z pracy do ciepłego mieszkania w mroźny, zimowy dzień. Pobudka w przyjemnie nagrzanym pomieszczeniu. Marzenie? To prostsze niż myślisz! Podpowiadamy, jak, ogrzewając dom za pomocą kominka, mieć ciepło zawsze pod kontrolą.

Jak działa sterownik kominka?

Sterownik kominka kontroluje pracę przepustnicy powietrza doprowadzającej tlen do paleniska. Dzięki temu, możliwe jest utrzymanie stałej temperatury spalania, co powoduje, że kominek pracuje z dużo lepszą wydajnością.

Urządzenie pozwala dostosować temperaturę w domu do własnych potrzeb. Termostat odczytuje temperaturę panująca w pomieszczeniu i zestawia ją z wprowadzonymi wcześniej ustawieniami. Gdy temperatura wzrośnie do pożądanej wysokości, regulator przesyła informację do sterownika, po czym następuje skorygowanie położenia przepustnicy i tym samym regulacja procesu spalania. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w systemy, które ostrzegają przed zamarznięciem lub przegrzaniem instalacji CO. Nowoczesne sterowniki posiadają wyświetlacze LCD, które sprawiają, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta i intuicyjna.

Regulator temperatury – sposób na uciekające złotówki

Kiedy w kominku pali się ogień, w domu robi się bardzo ciepło. Kiedy jednak żar przygasa, temperatura gwałtownie spada. Tak duże wahania temperatur powodują znaczne straty ciepła. Ręczne nadzorowanie procesu spalania jest jednak trudne, uciążliwe i nie przynosi spodziewanych efektów. Elektroniczne sterowanie procesem spalania za pomocą regulatora temperatury to nie tylko komfort i bezpieczeństwo użytkowania, ale przede wszystkim spora oszczędność finansowa. Sterownik kominka pozwala bowiem utrzymać stały poziom temperatury w pomieszczeniu. Nowoczesne regulatory temperatury do wkładów powietrznych lub wkładów z płaszczem wodnym wykorzystują w procesie spalania zimne powietrze pochodzące z zewnątrz, zużywając dzięki temu nawet do 30% mniej drewna do ogrzania budynku, co generuje spore oszczędności.

Artykuł sponsorowany

Nowoczesny sterownik kominka

Nowoczesny sterownik kominka

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!