W poszukiwaniu inspiracji. Relacja z arena DESIGN 2017

W poszukiwaniu inspiracji. Relacja z arena DESIGN 2017

W jakiej formie jest design, zwłaszcza ten polski? W dobrej. Zdecydowanie. Pokazała to tegoroczna 9. już edycja areny DESIGN, która cyklicznie od 2009 roku organizowana jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trzy dni najlepszego designu w jednym miejscu, dodatkowo wykłady znakomitych, znanych na całym świecie projektantów.Po pierwsze - oświetlenie
Od 2015 roku stałym elementem w programie areny DESIGN jest wystawa VIVA LIGHT. Z każdym rokiem ta strefa powieksza się. W tym roku to ponad 400 metrów kwadratowych pięknego oświetlenia. W ramach wystawy VIVA LIGHT prezentowane były nowatorskie produkty, materiały i rozwiązania technologiczne w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim wystawy jest światło nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów.

Gwiazdą trzeciej odsłony wystawy VIVA LIGHT był Constantin Wortmann, który opowiadał o swojej drodze w poszukiwaniu inspiracji. Na wystawie można było zobaczyć m in: najnowsze lampy Constantina Wortmanna – BLUBB - zaprojektowane dla marki Next, a także złotą Arię projektu Zahy Hadid.


arena design 2017
arena design 2017
arena design 2017

Po drugie - inspiracje
Odwiedzający mogli zobaczyć kilka premier produktów, które zostały zaprezentowane na arena DESIGN. Pierwszą z nich jest system mebli ŁAD projektu Grynasz Studio dla marki FAM FARA. Jest to system mebli modułowych dedykowanych zarówno do przestrzeni domowych, jak i do pracowni czy biur. Różnorodność elementów pozwala na skomponowanie spersonalizowanego biurka wraz z dodatkowym wyposażeniem przestrzeni wokół niego. Plusem rozwiązania jest to, ze sami decydujemy o wielkości i zawartości poszczególnych zestawów.


arena design 2017
arena design 2017

Swoją premierę miała również kolekcja mebli wypoczynkowych CORBU zaprojektowana dla Marbet Style. Projekt oparto na idei wielokrotności kształtu. Oparcie, podłokietniki, siedzisko i podstawę stanowi ten sam prostokąt z zaokrąglonymi rogami. Kolekcja została wyróżniona nominacją do nagrody TOP DESIGN award 2017 w kategorii „Przestrzeń publiczna”. Marbet Style pokazał również premierowo system paneli GROOVE projektu Tomasza Augustyniaka. Panele mają za zadanie skutecznie redukować wady akustyczne występujące we wnętrzach, a jednocześnie tworzyć atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Projekt został wyróżniony w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” TOP DESIGN award 2017.Na arena Design swoje ekspozycje miały dobrze znane marki, jak TAR, LOFTDecora oraz Balma, która swoje siły połączyła z NOTI tworząc wystawę „Bye, Bye office!’. Duże stoisko, a na nim... możliwość poćwiczenia jogi pod okiem profesjonalnego instruktora. 


arena design 2017
arena design 2017
arena design 2017
arena design 2017

W czasie trwania wydarzenia arena DESIGN, w obecności przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, mediów oraz znanych osobowości świata designu wręczono nagrody TOP DESIGN award. Szczegóły konkursu.


źródło: materiały prasowe PLN Design i arena Design


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!