Biurowe rewolucje

Biurowe rewolucje

Jesteśmy świadkami bardzo ekspansywnej rewolucji w kontekście projektowania i urządzania przestrzeni biurowych. Już nie wystarczy wygodny fotel i miejsce na komputer czy dokumenty, aby zapewnić pracownikom zwiększający wydajność pracy komfort. Biuro staje się przestrzenią, w której wszyscy czują się jak w domu.


Badania dowodzą, że nawet najlepsi specjaliści, którzy z powodzeniem przechodzą gęste sito rekrutacji mogą być mało wydajni, jeśli nie zapewni im się odpowiednich warunków do wykonywania zadań. Nic dziwnego, że firmy inwestują już nie tylko w ergonomiczne wyposażenie przestrzeni biurowej, ale idą o krok dalej. Dziś nowoczesne miejsce pracy coraz rzadziej przypomina pomieszczenie biurowe z biurkiem, fotelem i regałami na dokumenty. Jest przytulne i komfortowe – jak w domu. Stwarza dogodne warunki do kreatywnej i wydajnej pracy. Nawet przestrzenie typu open space, gromadzące dziesiątki czy setki ludzi w jednym miejscu stają się przyjazne pracownikom.

mebel biurowe

fot. Everspace. Balma

Wyniki badań potwierdzają duże problemy z koncentracją i wydajnością osób pracujących w warunkach ciągłego hałasu, która spada nawet do 50%. Według Ipsos dla 95% pracowników ważna jest możliwość wykonywania zadań w prywatności i maksymalnym skupieniu się. W niesprzyjających warunkach tracą oni średnio 86 minut każdego dnia, a to bezpośrednio przekłada się na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Zwiększenie efektywności pracy tylko o 1% w firmach zatrudniających 100 osób przynosi oszczędności w kwocie 600 tys. zł rocznie. Aranżacja biura jako przyjaznej przestrzeni staje się więc niezbędną inwestycją wpływającą bezpośrednio na rozwój przedsiębiorstwa. Nikogo już nie zaskakują ergonomiczne fotele, mogące dostosować się do pozycji ciała siedzących i biurka z regulowaną wysokością blatów.


fot. Everspace. mPosition

fot. Everspace. mPosition

fotel biurowy

fot. Everspace. mPosition

fot. Evrspace. Profim

fot. Evrspace. Profim

fot. Everspce. VANK

fot. Everspce. VANK

fot. Everspace. Bejot

fot. Everspace. Bejot

fot. Everspace MDD

fot. Everspace MDD

fot. Everspace. Bejot

fot. Everspace. Bejot

fot. Everspace. Bejot

fot. Everspace. Bejot

Trendem są wielofunkcyjne, nowoczesne przestrzenie, zapewniające odpowiednie miejsce do pracy, ale też relaksu. Wyposażone w kolorowe, ciekawe i zwracające uwagę niebanalnym designem meble biurowe przypominające te, które mamy w salonach. Producenci nie tylko podążają za oczekiwaniami klientów, ale dyktują nowe trendy. Pojawiają się więc w biurach nowoczesne, dopracowane do perfekcji fotele mPosition, pasywne, zapewniające komfort akustyczny budki telefoniczne QuadraPhonebox czy mobilne meble, np. TreeHouse, które zapewniają intymną przestrzeń do pracy wymagającej dużego skupienia, by za chwilę – po połączeniu w moduły – stać się miejscem improwizowanych narad i spotkań. Coraz częściej stosowane ekrany czy panele wygłuszające nie tylko przyczyniają się do skutecznego tłumienia hałasu (testy laboratoryjne dowodzą, że umożliwia to redukcję o średnio 8 dB), ale też stanowią niebanalne, kolorowe ozdoby wnętrz biurowych. Wszystko po to, aby praca człowieka była w pełni wydajna. 


meble biurowe Everspace

fot. Everspace

biuro, meble biurowe

fot. Everspace

fot. Everspace MDD

fot. Everspace MDD

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Krzysztof 2016-12-21 20:21:42

No proszę, ile czynników ma wpływ na efektywną pracę :) Wystarczy odpowiednie, przytulne, dobrze zaprojektowane biuro i efektywność wzrasta. Tak jak napisał autor - w biurze nie tylko powinny być meble do pracy, ale także do relaksu . Najbardziej przypadły mi do gustu te siedziska na kółkach z daszkiem na górze

Janina 2016-12-22 09:38:10

firmę EVERSPACE znalazłam dzięki poleceniu znajomego architekta - są świetni! Nie sądziłam, że aż tyle elementów będzie mieć kluczowe znaczenie dla mojego biura. Bardzo dziękuję za pomoc, doradzenie w wyborze mebli biurowych i cierpliwość!
Pozdrawiam

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!