Zabawa kolorem i wzorem

Zabawa kolorem i wzorem

Warszawskie Powiśle to miejsce tętniące życiem nocnym oraz rozrywkowym, z efektownie zagospodarowaną przestrzenią i okazałymi apartamentami. W jednym z nich, architekci z gdańskiej pracowni JT Grupa stworzyli wyjątkowe wnętrze, pełne ciekawych połączeń kolorów oraz wzorów.


Nowoczesne  mieszkanie  ma  60 m2  i należy do małżeństwa 40-latków,  które  na co dzień mieszka poza Warszawą. Aranżacja jest bardzo ciekawa, dużo tu połączeń różnych struktur oraz wzorów, a także kontrastów kolorystycznych.

Funkcjonalny salon

Na  pierwszy plan wysuwa się  przestronny salon  z  aneksem  kuchennym, oddzielonym  od pokoju  wyspą  z  kuchnią  i  blatem  służącym  za  stół.  Salon urządzony  został w prosty oraz  funkcjonalny  sposób.  W  jego  centrum  ustawiono dwie  komfortowe  szare  sofy  i  stolik kawowy. Komponują się one z zasłonami oraz dywanem w tym samym odcieniu. Na   podłodze   położono   olejowaną deskę dębową w kolorze naturalnym, a  zamiast  szafy wstawiono  lekkie  regały.  Jedynym akcentem kolorystycznym  są  turkusowe  poduszki.  Jak  się  później  okaże  ten  sam  turkus odnajdziemy w sypialni. 

Kolorowa kuchnia

Mocnym  kontrastem  dla  stonowanego  salonu jest kuchnia. Hokery w intensywnym kolorze różu dodają temu miejscu wyrazistości, ale to nie jedyne oryginalne elementy. Uwagę przyciągają też: ciekawa zabudowa kuchenna, za którą ukryto wszelkie sprzęty i naczynia, oraz płytki we wnęce.  Na podłodze w kuchni i w przedpokoju  ułożono  biało-niebieską  terakotę z symetrycznym wzorem. Wzory mieszają  się ze sobą,  ale nie wprowadzają  zamieszania.  Kontynuacją szafy kuchennej jest szafa  w  przedpokoju,  skąd przechodzimy do sypialni. 

 

 

projekt kuchni JT Grupa
projekt kuchni JT Grupa
projekt salonu JT Grupa
projekt kuchni JT Grupa
projekt kuchni JT Grupa

Turkusowa sypialnia

W sypialni uwagę zwraca duże, komfortowe łóżko w intensywnym, turkusowym kolorze. Jego kontynuacją  jest ciemnoniebieska,  niska  lamperia.  Po  obu  stronach łóżka ustawiono dwa stoliki w stylu skandynawskim, a nad zagłówkiem zawieszono lustro i kinkiety. Mocny kolor obicia przełamują jasne ściany oraz szara narzuta i zasłony.

Naprzeciwko łóżka znajduje się imponująca garderoba zabudowana białymi drzwiami.

 

projekt sypialni. JT grupa
projekt sypialni. JT grupa
projekt sypialni. JT grupa
projekt wnętrz JT GRupa

Mała łazienka

W łazience zastosowano te same płytki co w kuchni i w przedpokoju. Współgrają one z wzorami na ścianie pod prysznicem. Małą przestrzeń zagospodarowano bardzo funkcjonalnie, zabudowując wnękę białymi drzwiami. W pomieszczeniu zastosowano jasne kolory oraz drewniane dodatki w postaci  szafki  od  umywalkę i obudowy dużego  lustra w asymetrycznym  kształcie,  które jednocześnie powiększa optycznie wnętrze.projekt łazienki JT Grupa
projekt łazienki JT Grupa
projekt łazienki JT Grupa
projekt łazienki JT Grupa

Projekt wnętrz: JT Grupa

Powierzchnia: 60 m2

Realizacja: październik 2016

Zdjęcia: Tom Kurek

projekt wnętrz JT GRupa

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-15 03:02:34

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!