Targi Rzeczy Ładnych - zimowa edycja

Targi Rzeczy Ładnych - zimowa edycja

Targi Rzeczy Ładnych to święto fanów pięknych przedmiotów, oryginalnych plakatów i książek, ciekawych mebli, dekoracji czy zabawek. Tegoroczna zimowa edycja targów odbędzie się w dniach 3-4 grudnia w kamienicy Raczyńskich przy Placu Małachowskiego 2 w Warszawie.


Na targach zaprezentuje się rekordowa liczba - 180 wystawców, a imprezie po raz pierwszy będzie towarzyszył przegląd filmów o designie i architekturze - Kino Rzeczy Ładnych. Goście imprezy będą mogli zobaczyć 80 targowych debiutów - w wielu przypadkach marek, które powstały kilka miesięcy temu, a już reprezentują znakomity poziom.

Nie zabraknie ogromnego wyboru mebli - oryginalnych stołów, lamp, mebli retro i akcesoriów niezbędnych do urządzenia świetnego wnętrza. Imponująco rozwija się również strefa z ceramiką i porcelaną - najlepsze polskie manufaktury, uznane marki i debiutanci przywiozą swoje najnowsze produkty. Jak zwykle ozdobą imprezy będzie strefa print z wybitnymi polskimi rysownikami, plakacistami i ilustratorami. Edgar Bąk, Dawid Ryski, Bartosz Kosowski, Patryk Mogilnicki to nazwiska znane nie tylko w Polsce.

Wydarzeniem specjalnym tej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie wystawa klasycznych przedmiotów polskiego designu towarzysząca prapremierze książki Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać dizajn”. 

Podczas targów zostanie też pokazana wystawa „Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku”, która podbiła serca widzów tegorocznej edycji Łódź Design Festival. To przegląd najciekawszych projektów polskiej sztuki użytkowej, które korzystają z motywów wzornictwa lat 50. i 60. Organizatorami wystawy są Magdalena Jasińska i Agata Kondracka, twórczynie marki Wood&Paper.

Po raz pierwszy Targom Rzeczy Ładnych towarzyszy przegląd filmowy Kino Rzeczy Ładnych, który organizatorzy Targów przygotowują wraz z Arturem Liebhartem i firmą Against Gravity. Od czwartku 1 grudnia do niedzieli 4 grudnia w warszawskiej Kinotece i kinie Iluzjon zostaną pokazane nowe filmy o designie i architekturze.


Targi Rzeczy Ładnychplakat Targi Rzeczy Ładnych

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!