Konkurs Brick Award 2017

Konkurs Brick Award 2017

Już  21 listopada rusza nabór zgłoszeń do kolejnej, polskiej edycji konkursu architektonicznego  Brick  Award,  nagradzającego  kreatywne i  innowacyjne  obiekty architektoniczne zrealizowane w ostatnich latach. Prace można zgłaszać do 6 lutego 2017t.

Szanse na zwycięstwo mają oryginalne obiekty, które powstały po 1 stycznia 2014 roku i w swojej konstrukcji zawierają materiały ceramiczne. Z myślą o początkujących  architektach  i  studentach,  którzy chcieliby pochwalić się swoimi nieszablonowymi pomysłami powstała także kategoria Projekt bez realizacji,  do której mogą być zgłaszane projekty,  które pozostają jeszcze na papierze.

Wienerberger, światowy lider w produkcji najwyższej jakości materiałów ceramicznych, już od ponad 12 lat organizuje  międzynarodowy  konkurs wyróżniający obiekty o niebanalnej architekturze, w których zastosowano materiały ceramiczne.  To jeden z nielicznych konkursów organizowanych przez producenta, w którym wykorzystanie z jego produktów nie  jest warunkiem udziału w konkursie.

 

 Prace można zgłaszać w 5 kategoriach konkursowych:

• Budynek mieszkalny

• Budynek użyteczności publicznej

• Renowacja/Rekonstrukcja

• Budynek w zabudowie miejskiej /Urban infill/

• Projekt  bez  realizacji  (kategoria dodatkowa, niereprezentowana w konkursie międzynarodowym - zwycięski projekt nie będzie nominowany do Brick Award 2018).

 

Realizacja może mieć miejsce także poza granicami kraju, ale musi powstać na podstawie projektu polskiego architekta. 

Celem  lokalnej  edycji  Bick Award  jest promocja  polskiej  architektury i polskich architektów  zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej oraz wyróżnienie kreatywnych pomysłów studentów, dla których została przygotowana nagroda specjalna płatny  staż w warszawskiej pracowni JEMS Architekci.

 

konkurs Brick Award 2017

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!