Oprawy gipsowe – kreatywna elegancja

Oprawy gipsowe – kreatywna elegancja

Nowoczesne podejście do oświetlenia zaprzęga do kreatywnej pracy nie tylko design i nowe rozwiązania technologiczne, ale również materiały. Seria opraw ASTRO Lighting wykonana z tworzywa gipsowego daje nieograniczone możliwości kreacji.

Oprawy oświetleniowe w formie kinkietów, downlight’ów i opraw wiszących są wykonane z gipsu o gładkiej, aksamitnej powierzchni. Idealnie wyprofilowane w zależności od modelu w opływowe kształty lub ostre kąty, podkreślą niepowtarzalny charakter każdego wnętrza. 

Rozświetlona technologia

Wszystkie oprawy gipsowe firmy ASTRO Lighting przeznaczone są do użytku wewnętrznego i posiadają klasę szczelności IP20, która gwarantuje ich prawidłowe działanie we wszystkich wnętrzach oraz w łazienkowej strefie 3, nie narażonej na kontakt z wodą. W zależności od modelu istnieje możliwość wykorzystania różnych źródeł światła, zaś te z opraw, które posiadają zintegrowane moduły LED’owe posiadają temperaturę światła na poziomie 2700-3000K, co odpowiada białej, ciepłej barwie. Takie światło nada miękkości i łagodności zarówno pokojowi dziennemu, jak i sypialni czy korytarzowi.

Zabawa kolorem i fakturą

To, co wyróżnia serię opraw gipsowych firmy ASTRO Lighting, to uniwersalność ich wykorzystania w aranżacji wnętrz. Każdy marzy o nietuzinkowych rozwiązaniach i niepowtarzalnych elementach wystroju wnętrza, które w indywidualny sposób podkreślą charakter zarówno pomieszczenia,jak i oddadzą temperament właściciela. Podstawową zaletą opraw gipsowych jest możliwość ich wielokrotnego malowania. W tym sezonie trendy wystroju wnętrz podpowiadają nam, że na szarej, imitującej surowy beton ścianie idealnym podkreśleniem charakteru wnętrza będzie np. oprawa Milo pozostawiona w swoim naturalnym, gipsowym wykończeniu. Natomiast jeśli rozpoczynamy zabawę z paletą barw możemy przemalować oprawę na dowolny kolor. Świetnym przykładem będzie tu ciekawa aranżacja białego kinkietu Edge umieszczonego na wrzosowej ścianie oraz Eclipse pomalowanego na ten sam, wrzosowy kolor i  umieszczonego na białej ścianie. 

Personalizacja gipsowych opraw ASTRO Lighting nie kończy się na prostej możliwości malowania. Chcąc nadać im niepowtarzalny charakter idealnie komponujący się z aranżowanym wnętrzem, można  zastosować inne, kreatywne techniki. Jedną z nich jest decoupage, technika wykorzystana przy personalizacji, prezentowanej poniżej, oprawy Parma.

Wymagający klienci oczekują, że oświetlenie, które będzie urozmaicać i stanowić istotny element wystroju ich wnętrza, będzie niepowtarzalne i dopasowane dokładnie pod ich indywidualne potrzeby. Kolejną możliwością zindywidualizowania gipsowych opraw ASTRO Lighting jest zastosowanie niebanalnej faktury np. juty.

W przypadku opraw gipsowych firmy ASTRO Lighting jedynym, co ogranicza ich personalizację jest wyobraźnia projektanta i inwestora.

Żródło: Aurora Technika Świetlna

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!