Selekcje - czyli jak wybrać podłogę ?

Selekcje - czyli jak wybrać podłogę ?

Aby ułatwić klientom wybór i zapewnić gwarancję, że otrzymają produkt o oczekiwanych walorach estetycznych, producenci drewna stosują tak zwane selekcje, które w czytelny sposób opisują wygląd rysunku i usłojenia drewna.

Deski drewniane są dzielone na osobne grupy w zależności od wymiaru, ilości i rozmiarów sęków, pęknięć oraz innych wad anatomicznej budowy drewna, jak np. przebarwienia. Drewno jest selekcjonowane ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników, co zapewnia całkowitą zgodność każdej deski z opisem. Klasy te nie mają żadnego związku z jakością obróbki, a wyłącznie z wizualnym charakterem klasy drewna. 

Każda z klas pozwala stworzyć na podłodze inny efekt estetyczny, od gładkiego wzoru drewna aż po efektowną, rustykalną kompozycję o bogatym rysunku. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłogę można idealnie dopasować do indywidualnego stylu wnętrza – nie tylko w oparciu o kolor, lecz również fakturę i rysunek drewna. 

Najwyższa i najdroższa klasa obejmuje tylko deski o prostym usłojeniu, pozbawione sęków, przebarwień czy bieli. Podłogi ułożone z desek takiej selekcji są jednolite kolorystycznie i tworzą na podłodze spokojną, harmonijną kompozycję. 

Do klasy o oczko niższej trafiają deski o bardzo małych, zdrowych sękach, które na podłodze tworzą subtelny wzór.

W trzeciej klasie oprócz małych i średnich sęków, dopuszcza się występowanie delikatnych przebarwień, co powoduje, że podłoga może sprawiać wrażenie cieniowanej.

Do najniższej kategorii trafiają z kolei deski z widocznymi sękami, wypełnionymi pęknięciami i sporadycznie występującym drewnem bielastym. Ostatnia z klas daje najbardziej naturalny efekt estetyczny postarzanej podłogi.

Źródło: Kaczkan

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!