Spotkanie z zimną katodą

Spotkanie z zimną katodą

Włoska marka Cold Cathode oraz Neon Service zapraszają na seminarium poświęcone technologii zimnej katody w aranżacji wnętrz i fasad.

Spotkanie odbędzie się
05.04.2016 r tj. wtorek godz. 11:00,
Parkhotel Vienna - Bielsko-Biała 43-300 ul. Bystrzańska 48

Lampy fluoroscencyjne oparte na zimnej katodzie są ciekawym rozwiązaniem dla architektów i inwestorów, którzy chcą stworzyć oświetlenie w pełni dostosowane do projektowanej przestrzeni. Lampy oparte na zimnej katodzie mogą bowiem przyjmować dowolny kształt i wzór, a długość jednej części osiągać może od 30 cm do 3 m.

Ponadto lampy oparte o tą technologię są w pełni ściemnialne, a białe światło przybierać może różne temperatury barwowe. Takie rozwiązanie doskonale więc sprawdza się w galeriach, muzeach, czy wystawach sklepowych – gdzie barwa światła białego ma duże znaczenie przy odbiorze oglądanego przedmiotu.

Co szczególnie ważne z naszego punktu widzenia, lampy oparte na zimnej katodzie współdziałają z wszelkimi systemami automatyki budynkowej dostępnymi na rynku.
Ich żywotność osiąga aż 100.000 h. U schyłku żywotności lampy, istnieje możliwość wymiany samych elektrod, co zapewnia brak niepotrzebnych odpadów szklanych. Oświetlenie oparte na zimnej katodzie zużywa też mniejszą ilość energii w porównaniu do zwykłych lamp katodowych.

Można je instalować w pobliżu źródeł wody i w miejscach o wysokiej wilgotności bez dodatkowej ochrony. Są one odporne na deszcz, fale morskie (również pod względem zasolenia), nieoczekiwane chwilowe zanurzenia. Nie mogą być jednak zakładane pod wodą na stałe.

Ponadto zimne katody są niezwykle odporne na wibracje mechaniczne. Toteż świetnie nadają się do instalacji na stacjach kolejowych, mostach, jachtach etc.

Zimne katody można montować w pomieszczeniach, gdzie rozpraszanie ciepła może być trudne. Nieustanne włączanie i wyłączanie, błyski i różnego rodzaju gry świetlne, nie wpływają na ich żywotność.

W „zimnej katodzie” – katoda i anoda znajdują się po przeciwległych stronach lampy, bez jakiegokolwiek połączenia, a przestrzeń między nimi wypełnia gaz.

Jak to działa ?
Prąd dopływający do katody nie może bezpośrednio dostać się do anody, wytwarza on więc bardzo wysokie napięcie. To wysokie napięcie zaczyna jonizować znajdujący się w lampie gaz, który promieniując zaczyna świecić.

Nie ma tu elementu powodującego silne nagrzanie lampy.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!