Jak urządzić pokój dla studenta

Jak urządzić pokój dla studenta

Urządzanie studenckiego pokoju czyli sypialni, garderoby oraz miejsca do nauki i spotkań w jednym.

Miejsce do nauki

W trakcie urządzania miejsca do nauki i pracy mamy ogromne pole do popisu. Jeśli wnętrze ma małe wymiary za biurko może nam posłużyć biały blat przykręcony do ściany. To proste i wygodne rozwiązanie daje nam dodatkową przestrzeń pod biurkiem, którą możemy wykorzystać w celu przechowywania rzeczy. Puśćmy wodze fantazji i zdecydujmy się na designerski zegar, obraz z motywującym do nauki hasłem lub korkową tablicę, na której można powiesić inspirujące obrazy czy zdjęcia bliskich. Profesjonalna lampa zapewni odpowiednią ilość światła w czasie wieczornej nauki, a litery dekoracyjne, np. z naszymi inicjałami, ustawione na biurku wpłyną na personalizację pomieszczenia. Nie zapominajmy o odpowiednio wyprofilowanym fotelu, który nie obciąży kręgosłupa!

Łóżko

Łóżko to zdecydowanie najważniejsza część studenckiego pokoju. Często to właśnie ono jest miejscem do nauki, spotkań a przede wszystkim służy do odpoczynku i regeneracji! Dobry materac sprawdzi się jako stabilne podparcie kręgosłupa i zapewni wysoki komfort wypoczynku po ciężkim dniu na uczelni. Poduszki i pościel dopasowane kolorystycznie do reszty dodatków pomogą stworzyć przytulne wnętrze.

Kolor

W pokoju, który ma spełniać wiele funkcji lepiej zrezygnować z drażniących, jaskrawych kolorów. Relaksująca zieleń, błękit, czy szarość to idealne barwy do sypialni  i pokoju. Sprytnym przełamaniem pozornie spokojnego wnętrza będą kontrastowe dodatki, np. poduszki. Książki, ubrania, bibeloty. Na nie także musi znaleźć się miejsce. Ciekawym rozwiązaniem są otwarte szafy z widocznymi półkami. Taka szafa to sposób na spersonalizowanie wnętrza.

 

Źródło: Janpol

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!