Okienne oszczędności

Okienne oszczędności

Wybór odpowiednich okien i ich profesjonalny montaż jako pierwszy krok do odpowiedniej temperatury w domu, niezależnie od pory roku.

Stale rosnące koszty energii w połączeniu z niekorzystnymi parametrami okien prowadzą do wysokich rachunków za ogrzewanie i powodują brak poczucia komfortu termicznego mieszkańców domu. Aby temu zapobiec, warto kierować się przy wyborze okien pewnymi kryteriami – przede wszystkim współczynnikiem przenikania ciepła, jaki oferuje producent okien. Obecnie najkorzystniej wybierać te spełniające standardy domów energooszczędnych, na które można uzyskać dofinansowanie NF15, NF40.

Standardowy dla okien współczynnik przenika ciepła to ok. 1,2 W/m2K – na rynku można jednak znaleźć okna o wartości sięgającej nawet 0,78 W/m2K Architekci i wykonawcy szczególnie doceniają takie okna, przede wszystkim za energooszczędność, jaką pozwalają uzyskać.

Dokładność i jakość wykonywanych prac ma znaczący wpływ na eliminowanie mostków termicznych. Tradycyjne metody nierzadko prowadzą do ich powstawania, a to skutkuje „uciekaniem” ciepła – krótko mówiąc, zwiększeniem wydatków na energię, ale także zawilgoceniem izolacji oraz pojawieniem się szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia. Rozwiązaniem jest tzw. „ciepły montaż”, polegający m.in. na bardzo dokładniej izolacji ramy na całej jej powierzchni zewnętrznej oraz poniżej linii okna w miejscu styku obróbki wewnątrzokiennej z izolacją dachu. Istotne jest także zastosowanie szczelnej paroizolacji zapobiegającej przenikaniu wilgoci z wewnątrz pomieszczenia do termoizolacji dachu.

 

Źródło: Roto

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Marzena 2016-02-28 10:52:31

odkąd znajoma, sprawdzona firma remontowa zamontowała nam na nowo i w końcu dobrze drzwi i okna, likwidując liczne, jak się okazało, mostki termiczne, rachunki za ogrzewania zmalały nam prawie o 30 procent. I jak tu nie wierzyć w dobry, ciepły montaż?

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!