Detale przy aranżacji wnętrz

Detale przy aranżacji wnętrz

Umywalka w kształcie filiżanki, ceramiczne płytki od znanego projektanta lub reprodukcja obrazu w kuchni – o charakterze mieszkania decydują wszystkie użyte meble, dodatki oraz materiały. Nic zatem dziwnego, że aranżacja wnętrz potrafi być niezwykle czasochłonnym procesem: realizacja projektu na Żoliborzu zajęła agencji architektonicznej Perfect Space przeszło pół roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polacy na podium Red Dot

Wyżej wymieniony okres realizacji wynika po części z tego, że duża część elementów stolarskich, których w mieszkaniu nie brakuje, musiała zostać wykonana na specjalne zamówienie z orzecha amerykańskiego. Ten najwyższej jakości gatunek drewna posiada szlachetną, ciemną barwę o fioletowo-brązowym odcieniu oraz bardzo wyraźne dekoracyjne usłojenie. Orzech amerykański jest niezwykle atrakcyjny wizualnie, a jego użycie ociepla wnętrze oraz nadaje mu klasyczny, ponadczasowy charakter.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kreatywne biurko Smart

detale, wnętrze

Drewno dominuje w całym wnętrzu. Ciemny orzech amerykański da się zauważyć również w kuchni, gdzie mocno kontrastuje z bielą pozostałych sprzętów: płyty indukcyjnej, wpuszczonego w blat ceramicznego zlewu oraz elektrycznie otwieranych szafek. Na płytce kuchennej, która chroni ścianę przed wodą, umieszczono reprodukcję sławnego obrazu Mondriana – połączenie prostych linii, kwadratów oraz czystych barw wprowadza do pomieszczenia odświeżający dynamizm, jednocześnie nie zaburzając efektu spójności.

detale, wnętrze

Właściciel mieszkania ma do dyspozycji dwa pomieszczenia łazienkowe – oba wykończone zostały za pomocą designerskich materiałów, jak chociażby płytki ceramiczne od Macieja Zienia. Oryginalny pomysł stanowi na pewno smukła umywalka w kształcie filiżanki do kawy, która nie tylko wyróżnia się formą, ale jest również w pełni funkcjonalna, gdyż uszko może służyć podczas porannej toalety jako wieszak na ręcznik.

detale, wnętrze

Maciej Balcerek z agencji architektonicznej Perfect Space zaznacza, że przy projektowaniu wnętrza najważniejsza była troska o wygodę przyszłych mieszkańców – stąd wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, zaś salon wyposażono w ogrzewanie podłogowe i biokominek. Ponadto mieszkanie posiada specjalną lodówkę na wina oraz dodatkową kostkarkę.

detale, wnętrze

Mieszkanie na Żoliborzu urządzone jest co prawda w nowoczesnym duchu (designerskie lampy wiszące), ale przy jego aranżacji postawiono przede wszystkim na naturalne materiały wykończeniowe. Takie odważne połączenie drewna z modnymi dodatkami sprawiło, że powstało wnętrze, które jest w równej części nowoczesne, jak i klasyczne.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!