Krzesła z humorem

Krzesła z humorem

Fresh cuts to nazwa kolekcji zabawnych, abstrakcyjnych krzeseł. Autorem projektu jest izraelski designer Ronen Kadushin.

Pierwsze prototypy mebli powstawały trzy lata. Tworząc projekt Ronen Kadushin postawił krzesło w centrum niczym na środku sceny i wokół niego stworzył opowieść, narrację, która nadała sens istnienia nietypowym przedmiotom. Przy pomocy prostych technik przełożył na meble zabawne wypowiedzi i anegdoty z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Krzesła wykonane są 18 mm sklejki brzozowej i innych drobnych elementów.

Krzesło „Otwarte” jest parodią nadużywania w projektowaniu postaci kobiecej, zwłaszcza widzianej od tyłu. Mężczyźni uwielbiają kobiece kształty i często zbyt stereotypowo podchodzą do atrybutów płci przeciwnej. .

 Krzesło „Samuraj” to koncepcja minimalistycznej wersji japońskiego wojownika. Charakteryzuje się dynamizmem, pewnością postawy i prostotą.

Krzesło „Dzika przyroda” to nieco dziwaczna parafraza polowania na zwierzęta i zarzucania na nie sidła. Uwięzione w sieci, bezbronne i słabe, można zarzucić na plecy, podobnie jak siatkę na krześle.

Źródło: ronen-kadushin.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-13 15:48:05

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

fabianno 2020-04-17 10:10:24

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!