Wystawa  PRZEPIS na mały DIZAJN

Wystawa PRZEPIS na mały DIZAJN

W dniach 23-30 maja 2015 zapraszamy na wystawę PRZEPIS na mały DIZAJN, która odbędzie się w ramach ZUKUNFTSVISIONEN 2015 Festival für zeitgenössische Kunst (Festival for Contemporary Art). Wystawa odbędzie się w galerii BWA Dizajn, ul. Świdnicka 2-4, Wrocław.

PRZEPIS na mały DIZAJN – work/shop to specjalna odsłona innowacyjnego projektu edukacyjnego, który składa się z wystawy i publikacji. Tym razem wystawa ma charakter site-specific – ekspozycja została zaaranżowana w danym sklepie znajdującym się na parterze nieczynnego hotelu. Będzie to zatem concept store, z pomysłami, a nie produktami.

W ramach wystawy prezentowane będą prace cenionych polskich projektantów i grup projektowych, którzy zgodzili się udostępnić pomysły na swoje obiekty na zasadach licencji Creative Commons. Tytułowe przepisy – stworzone z myślą o odbiorcach w różnym wieku – dają możliwość samodzielnego tworzenia obiektów bazujących na pomysłach projektantów.

PRZEPIS na mały DIZAJN to działanie łamiące stereotypowe myślenie o dizajnie, jako czymś drogim, ekskluzywnym, zarezerwowanym dla nielicznych. Przemyślane, inteligentne i dowcipne przepisy są próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu. Dokładne instrukcje pozwalają stworzyć samodzielnie obiekty – zatem to odbiorca decyduje, czy dany pomysł trafi do produkcji czy nie.

Więcej na: bwa.wroc.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-19 12:42:35

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!