Festiwal Kids Love Design

Festiwal Kids Love Design

Kids Love Design to festiwal organizowany przez Fundację ARTmosphere od 2012 roku.  Niebanalne koncepcje, troska o jakość oraz nowatorskie inicjatywy z pogranicza działań społecznych. Festiwal to wzorcowa oferta edukacyjno-kulturalna, udowadniająca, że „dla dzieci” nie oznacza „dziecinnie”.

W tym roku kuratorzy postanowili przybliżyć wszystkim zainteresowanym rodzimy design i uwypuklić jego aspekty szczególnie bliskie dzieciom.

- W festiwalu nawiązywaliśmy do różnych inicjatyw mających swą genezę poza Polską. Był pop-art, szkoła Bauhaus, plakat i grafika artystów z różnych zakątków świata. Poczuliśmy, że najbliższa edycja powinna być rozwinięciem i dopowiedzeniem do prac polskich artystów prezentowanych w trakcie wcześniejszych edycji – mówi Beata Kuracińska, prezes Fundacji ARTmosphere, organizatora festiwalu.

Zatem w maju zaprezentowana zostanie polska sztuka użytkowa. Ważnym punktem programu będzie wystawa „MUSTKNOW! czyli co dzieci (i nie tylko) powinni wiedzieć o POLSKIm DIZAJNie”. Wśród eksponatów prace zarówno doświadczonych jak i młodych projektantów: meble, ceramika, tkaniny, zabawki, a także animacje i doświadczenia interaktywne. Kolejne wystawy zapraszają do odkrywania prac współczesnych projektantów inspirowanych polską kulturą i tradycją („Przygoda za miastem – w poszukiwaniu polskiego dizajnu”) oraz do odkrywania znaczenia pojęcia patriotyzmu („Kto Ty jesteś?”). Odbędą się liczne warsztaty kierowane do różnych grup wiekowych, kontynuowany będzie projekt społeczny COMMON ROOM. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec.

IV edycja festiwalu Kids Love Design rozpocznie się 8 maja 2015 roku. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Kids Love Design to festiwal dla dzieci. Jednak i dorośli – rodzice, nauczyciele, studenci, projektanci – wynoszą wiedzę i pozytywne doświadczenie z tych spotkań.

Więcej na: sgnfestival.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!