Porta By Me - wyniki

Porta By Me - wyniki

Pierwszego dnia targów arena DESIGN w Poznaniu - 17. lutego 2015 - zostały ogłoszone wyniki konkursu dla młodych projektantów Porta By Me. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć projekt nowoczesnego i niestandardowego rozwiązania zamykającego lub dzielącego przestrzeń mieszkalną. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 tys. złotych.

Wyniki PORTA BY ME*

magneporta

I miejsce (10 000 PLN) – Grzegorz Klimek Projekt MAGNEPORTA

MAGNEPORTA to rowiązanie spektakularne. Jest innowacyjne, pozwalające na nietypowy i nieszablonowy podział przestrzeni. Inspiracją autora była natura i zdecydowanie udało mu się przenieść swoją wizję na projekt, jednocześnie wykorzystując nowoczesne technologie i materiały.

Czytaj też: Porta By Me - znamy finalistów

porta by me

II miejsce (3 500 PLN) – Mateusz Warzecha Projekt GATA

O wyróżnieniu projektu zadecydowała przede wszystkim jego praktycznośc i estetyczność. Rozwiązanie łączy w sobie podstawową funkcję drzwi z możliwością przechowywania niewielkich przedmiotów codziennego użytku. Biorąc pod uwagę jego estetykę, z jednej strony nasuwa się myśl o oczywistości, z drugiej jednak jest efekt zaskoczenia. Co więcej, projekt był bardzo dobrze zaprezentowany.

porta by me

III miejsce (1 500 PLN) – Filip Zieliński Projekt – minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Rozwiązanie jest przede wszystkim nieszablonowe - drzwi i ściana połączone są w jednej płaszczyźnie, za sprawą wykorzystania systemu przesuwnegoDzięki temu uzyskujemy efekt „zlicowania” drzwi ze ścianą. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie z perspektywy architektów – projekt dobrze się spisze w nowoczesnych przestrzeniach „ukrywając” drzwi w ścianie. 

Czytaj też: Spełnij dziecięce marzenia 2015 - wyniki konkursu

porta by me

Wyróżnienie – Ariel Wywrot Projekt HANGER WARM

Dużym plusem jest zastosowanie mat grzewczych. Poza funkcją dzielenia przestrzeni, drzwi mogą pełnić funkcję grzejnika i suszarki. Ciekawym rozwiązaniem z perspektywy designu są silikonowe wypustki, które odkształcają się przez naciśnięcie i tworzą dodatkowy „wieszak” na ubranie czy  ręcznik.

*Uzasadnienie decyzji wyboru zwycięskich prac, w oparciu o wypowiedź Karoliny Wasilewskiej Mizery, projektantki w PORTA KMI POLAND, odpowiedzialnej za komunikację wizualną firmy. 

Źródło: Porta Drzwi

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!