Zlokalizowani - Wystawa Młodych Trójmiejskich Projektantów

Zlokalizowani - Wystawa Młodych Trójmiejskich Projektantów

Do 26. stycznia 2015 w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oglądać można projekty osób powiązanych z uczelnią na przestrzeni lat. Będą to zarówno prace obecnych studentów, jak i absolwentów, którzy rozpoczęli już swoją karierę w dziedzinie designu - również międzynarodową.

Współrzędne GPS: 54°21’02”N, 18°38’55”E to precyzyjne wskazanie na mapie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ciąg cyfr określający geolokalizację, nie oddaje w pełni tego, z czym wiąże się miejsce.

Czytaj też: Wystawa - Maestro del Desig. Mendini

Dzięki wystawie Zlokalizowani, zaprezentowany ma zostać młody trójmiejski potencjał projektowy, związany z jednym ośrodkiem. Geolokalizacja w połączeniu z jakością projektów, których autorzy wywodzą się z jednego wydziału, obrazuje, jak silny wpływ na kondycję polskiego designu ma Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Gdańsku. Znakiem naszych czasów jest mobilność. Niekótrzy z autorów nie wywodzą się z Trójmiasta, inni wyjechali, robiąc karierę za granicą. Łączą ich wspólne korzenie.

Celem wystawy jest zaprezentowanie zarówno projektów studenckich jak i absolwentów. Ci pierwsi, dostrzeżeni przez wykładowców, już niebawem staną się samodzielnymi projektantami. Ich niewiele starsi koledzy zaprezentują projekty rozpoznawalne i obecne w realnym rynkowym świecie designu. Wielu z nich jest już marką samą w sobie, co może tylko dać przedsmak tego, co nas czeka w przyszłości. Na wystawie będzie można podziwiać nie tylko indywidualne projekty twórców, ale także realizacje wykonywane ze znanymi firmami. 

Czytaj też: Konkurs 3xR - znamy zwycięzców!

Na wystawie zaprezentowany zostanie imponujący przekrój działalności projektowej, wiodący od jachtów i pociągów, przez modę i biżuterię aż do urządzeń rehabilitacyjnych . Poza rzeczywistymi obiektami, na wystawie będzie można obejrzeć rysunki koncepcyjne, zdjęcia realizacji wnętrz i scenografii, nie zabraknie też multimedialnych projekcji. Obecne na wystawie będą również ikony polskiego projektowania znane w Polsce i za granicą. Obraz całości jaki ma wyłonić wystawa, to spójny przekaz mówiący o jakości i stylu gdańskiej szkoły projektowej.

Więcej: www.asp.gda.pl

zlokalizowani wystawa

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!