Przepis na mały dizajn - warsztaty z WZORRO DESIGN

Przepis na mały dizajn - warsztaty z WZORRO DESIGN

Już 13. grudnia 2014 w Katowicach odbędą się warsztaty w ramach projektu Przepis na mały dizajn. Zajęcia prowadzić będą członkowie pracowni projektowej WZORRO DESIGN.

W ramach III edycji projektu DO SZTUKI GOTOWI START! w katowicim BWA odbył się konkurs na najbardziej interesującą akcję artystyczną. Zdobywczyniami głównej nagrody zostały Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan, które zaproponowały działanie w ramach realizowanego przez nie od 2013 roku projektu Przepisu na mały dizajn przy współpracy z galerią Dizajn BWA Wrocław. Jest to edukacyjny projekt, do którego zapraszani są projektanci i pracownie projektowe. Przygotowywane przez nich tytułowe przepisy tworzone są z myślą o odbiorców w różnym wieku. Przemyślane, inteligentne i dowcipne instrukcje są próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu. Wszystkie przepisy udostępnione są na licencji Creative Commons, dzięki czemu każdy może samodzielnie zrealizować pomysły projektantów na nowe obiekty.

Czytaj też: Warsztaty dla dzieci - Wzory i dekory

Do Katowic zaproszona została pracownia projektowa WZORRO DESIGN, w składzie Natalia Jakóbiec, Kasia Pełka i Marcin Krater. Uczestnicy sobotnich warsztatów będą mieli okazję wykonać premierowo przepis na OKRYWKI pod okiem projektantów.

OKRYWKI to obiekty, dzięki którym zmiana wyglądu przedmiotów codziennego użytku - słoików, kubków, opakowania spożywcze - staje się prostsze niż kiedykolwiek. OKRYWKI nadają indywidualny charakter wątpliwej urody przedmiotom. Dzięki samodzielnie wykonanym OKRYWKOM można całkowicie zmienić wygląd stołu czy aranżację wnętrza.

Do udziału w warsztatach zaproszeni są rodzice ze swoimi dziećmi (+8 lat) oraz osoby od 16 roku życia. Wszelkie niezbędne materiały zapewniają Organizatorzy. 

Czytaj też: Studio Barber & Osgerby na arena DESIGN 2015

Więcej: www.bwa.wroc.pl, www.bwa.katowice.pl

Foto: www.wzorro.com 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!