Skórzana okładzina pod prysznicem

Skórzana okładzina pod prysznicem

W dzisiejszych trendach wnętrzarskich naturalna skóra jest już nie tylko materiałem na fotele i sofy, ale także na... ściany i podłogi! Nawet te, które narażone są na wysoką wilgotność.

Odpowiednio przygotowana okładzina skórzana stanowi elegancki, trwały i praktyczny materiał wykończeniowy. Stosowane są przede wszystkim do dekoracji ścian i podłóg, ale również mebli, kominków, czy drzwi. Zdobią ekskluzywne wnętrza apartamentów, hoteli i restauracji w największych światowych metropoliach. Zakres wykorzystania naturalnej skóry w wykończeniu wnętrz systematycznie rośnie. Prawdziwym sukcesem jednej z marek jest opracowanie autorskiej technologii impregnacji skóry, która pozwala na stosowanie okładzin skórzanych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Powierzchnia samej skóry, jak i łączeń poszczególnych paneli, pokryta jest potrójną warstwą ochronną, która gwarantuje 100% zabezpieczenie okładziny przed wilgocią. Skóra jest tak trwała, że z powodzeniem może być stosowana również w miejscach bezpośredniego kontaktu z wodą, a więc jako wykończenie strefy prysznicowej czy przestrzeni nad blatem kuchennym. Zastosowanie specjalistycznych impregnatów nie ma negatywnego wpływu na naturalny rysunek skóry, a jedynie zwiększa jej walory użytkowe. Co ciekawe, najnowsza kolekcja okładzin skórzanych Alphenberg bardzo często stosowana jest nie tylko w klasycznych wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych, ale również do dekoracyjnego wykończeniu jachtów, a nawet jako element zewnętrznej elewacji eleganckich rezydencji.

Klient może wybrać nie tylko kolor skóry i sposób jej wykończenia /mat lub połysk/, ale również zamówić tłoczenie na niej powierzchni wybranego motywu dekoracyjnego np. skóry węża, krokodyla itp. Producent dysponuje kilkunastoma rodzajami skóry, bogatą paletą barw oraz ponad 1000 autorskich wzorów tłoczeń. Okładziny podłogowe i ścienne dostępne są w panelach o zróżnicowanych wymiarach, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Klient ma do wyboru zarówno małe elementy w rozmiarze np. 15 x 15 cm, jak i duże panele o wymiarach 50 x 50 cm i 40 x 60 cm. Ponadto, najnowszą kolekcję obejmuje 3-letnia gwarancja.

Źródło: Alphenberg

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!